Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » Chcesz zarabiać przez Internet? Poznaj 4 narzędzia umożliwiające efektywną współpracę w ramach programów partnerskich

Chcesz zarabiać przez Internet? Poznaj 4 narzędzia umożliwiające efektywną współpracę w ramach programów partnerskich

Chcesz zarabiać przez Internet? Poznaj 4 narzędzia umożliwiające efektywną współpracę w ramach programów partnerskich

Afiliacja oraz udział w programach partnerskich stanowią doskonały sposób na monetyzację aktywności w internecie, dlatego też grono jej fanów stale wzrasta. Pojawia się więc pytanie – w jaki sposób polecać produkty reklamodawcy, aby przynosiło to pożądany efekt?

Sieci afiliacyjne zapewniają wydawcom kilka skutecznych narzędzi. Oto one:

1. Link partnerski - zdecydowanie najszybsza, najprostsza i najbardziej popularna metoda polecania produktów! Link partnerski to unikalny adres URL, który generuje się w systemie sieci afiliacyjnej. Ma na celu przekierowanie użytkownika do określonego miejsca: do strony reklamodawcy, kategorii produktowej bądź też do konkretnego produktu. Link partnerski można podpiąć pod dowolny tekst, grafikę czy logo (o wszystkich możliwościach jego zastosowania dowiesz się tutaj) i umieścić tak naprawdę wszędzie. Linki partnerskie często są wykorzystywane we wpisach blogowych, których twórcy, opisując dany produkt, od razu wskazują użytkownikom miejsce, gdzie może go zakupić. Jeżeli klient skorzysta z udostępnionego mu linka i przejdzie na stronę sklepu, bloger otrzyma prowizję za jego zakupy.

2. Baner - to kreacja graficzna, którą blogerzy albo właściciele serwisów umieszczają na swoich platformach w internecie, aby dzięki niej reklamować wybrane oferty. Każdemu banerowi przypisany jest link przekierowujący do odpowiedniej podstrony w serwisie reklamodawcy, aby użytkownik mógł łatwo trafić do umieszczonej na banerze oferty. Baner nie jest narzędziem łatwym do ukrycia na stronie czy w treści tekstu (w przeciwieństwie do linku partnerskiego), dlatego należy świadomie wybierać takie kreacje, które estetyką wpisują się w styl strony wydawcy i mogą zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z polecanego produktu bądź usługi.

3. Widżety produktowe - najlepsza alternatywa dla banerów. Widżet to graficzny nośnik informacji, prezentujący wybrane produkty, zazwyczaj z ich nazwą i ceną. Po kliknięciu w wybrane zdjęcie, użytkownika przekierowuje się na stronę produktu w serwisie reklamodawcy. W przeciwieństwie do baneru, styl widżeta może być dowolnie modyfikowany graficznie przez wydawcę. Widżety najchętniej wykorzystują blogery i serwisy tematyczne, ponieważ te pozwalają im zareklamować jednocześnie kilka produktów, także różnych reklamodawców, jak również zwiększyć atrakcyjność wizualną strony.

4. Plik XML - to internetowy dokument, w którym sklepy e-commerce umieszczają swój cały asortyment, wraz ze zdjęciami produktów, ich cenami oraz konkretną specyfikacją. To narzędzie przeznaczone dla bardziej zaawansowanych serwisów internetowych i najczęściej wykorzystują je wyszukiwarki oraz porównywarki produktów. Pliki xml są automatycznie aktualizowane każdego dnia, dzięki czemu użytkownicy stron wydawców mają zawsze dostęp do aktualnej oferty sklepów internetowych.

 

Link partnerski, baner, widżet oraz plik XML stanowią jedynie podstawowe narzędzia umożliwiające współpracę w ramach afiliacji. Aby poznać pełen wachlarz możliwości, należy zarejestrować się w sieci partnerskiej i, z poziomu wydawcy, dowolnie testować sposoby współpracy. W webePartners, oprócz powyższych narzędzi, wydawcy mają również do wyboru: rotator banerów, kampanie, kody rabatowe, okazje dnia, katalog produktów oraz rankingi produktów.

 

Anna Biernacka
Content Manager w webePartners

 


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus