Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Pożyczki i kredyty » Co warto wiedzieć o szybkich kredytach bez zaświadczeń?

Co warto wiedzieć o szybkich kredytach bez zaświadczeń?

Co warto wiedzieć o szybkich kredytach bez zaświadczeń?

Coraz częściej sięgamy po nie, by pokryć większe, bieżące wydatki. Warto jednak pamiętać, że szybkie kredyty, zaciągane bez namysłu, mogą stać się przyczyną sporych problemów.

Bez zaświadczeń znaczy łatwiej?

Niekoniecznie. Wymagania, jakie instytucje finansowe stawiają wobec klientów ubiegających się o szybkie pożyczki są wprawdzie dużo mniejsze, niż w przypadku kredytów opiewających na większe sumy, jednak banki wcale nie są skore do udzielania ich każdemu. Na pewno sprawdzą historię kredytową swojego potencjalnego klienta i źródła jego dochodów – dlatego też najlepiej zapożyczyć się w tej samej instytucji, która prowadzi nasze konto osobiste.


Szybkie kredyty w bankach

Pomimo większych wymagań, zdaniem wielu specjalistów kredyty bankowe są rozwiązaniem znacznie lepszym, niż te udzielane przez parabanki. Klienci tradycyjnych banków korzystają z faktu, że podlegają one Komisji Nadzoru Finansowego – oprocentowanie oferowanych przez nie kredytów nie może więc przekroczyć ustalonej przez ten organ wartości.


Parabanki – kiedy warto w nich pożyczać?

Oferta parabanków będzie interesująca dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą liczyć na zwykły kredyt w banku. Takie instytucje nie sprawdzają zdolności kredytowej swoich klientów – na szybką pożyczkę mogą więc liczyć nawet osoby zadłużone lub bez stałego zatrudnienia. Minusy? Oprocentowanie narzucane przez parabanki nawet kilkakrotnie przewyższa wysokość odsetek, które musielibyśmy spłacić w banku.


Minimum formalności, za to...

...więcej kosztów. Kredyty bez zaświadczeń dla udzielających je instytucji oznaczają większe ryzyko niespłacenia zobowiązania. Chcąc się na taką ewentualność zabezpieczyć, banki ustalają w ich przypadku wyższe oprocentowanie. Przykładowo, pożyczając tysiąc złotych, musimy przygotować się na to, że przyjdzie nam oddać nawet dwa tysiące.


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus