Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Codzienne oszczędzanie – kilka prostych sposobów

Codzienne oszczędzanie – kilka prostych sposobów

Codzienne oszczędzanie – kilka prostych sposobów

Co miesiąc zastanawiasz się, dlaczego z domowego budżetu ubywa tak dużo pieniędzy? Dowiedz się, co zrobić, by codzienne zakupy nie były dla twojego portfela takim nadwyrężeniem!

Prowadź zeszyt z wydatkami

Lub, w nowocześniejszej wersji, plik Excela, w którym wypiszesz wszystkie niezbędne zakupy. Po ich dodaniu i porównaniu z wysokością swojego budżetu, będziesz wiedzieć, na jakie przyjemności możesz sobie pozwolić. Prowadzenie takiego zeszytu nie zajmie ci wiele czasu, a płynące z tego rozwiązania korzyści odczujesz już po pierwszych miesiącach.


Oszczędzaj wodę

Jaką część miesięcznych wydatków stanowią rachunki za wodę? Sporą, prawda? Na szczęście kilka prostych sposobów pozwoli ci zredukować je nawet o dwadzieścia pięć procent. Co więc powinieneś zrobić? Przede wszystkim zrezygnuj na co dzień z dużych kąpieli – krótki prysznic w zupełności wystarczy. Poza tym, dobrze będzie, kiedy zadbasz o to, by na wszystkich kranach znalazły się perlatory – te sitkowane nakładki na wylewki mogą zmniejszyć ilość zużywanej wody nawet o połowę.


Zrezygnuj z trybu czuwania

Komputery, drukarki i telewizory wyłączaj z gniazdka zawsze, kiedy wychodzisz lub kładziesz się spać. Postaraj się także optymalnie wykorzystać światło dzienne, a elektryczne włączać tylko wtedy, gdy naprawdę jest to konieczne. Kup małe, punktowe lampki, a tradycyjne żarówki zastąp energooszczędnymi świetlówkami z diodami LED. 


Na zakupy tylko z listą

Dopiero w sklepie zastanawiasz się, co kupić? To duży błąd – prawdopodobnie do twojego koszyka trafią w ten sposób produkty, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Przed wyjściem na zakupy zrób listę i nie daj się skusić sklepowemu marketingowi – zobaczysz, o ile mniej wydasz!


Wyprzedaże i promocje? Korzystaj!

Dzięki przecenom wydasz nawet pięćdziesiąt procent mniej, niż gdybyś kupował je po zwykłych cenach. Każdego tygodnia poświęć kilka chwil i sprawdź, które sklepy oferują twoje ulubione produkty najtaniej.


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus