Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Coworking dla freelancera - sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Coworking dla freelancera - sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Coworking dla freelancera - sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Dzisiejszy rynek pracy obfituje w wiele rozmaitych stanowisk i otwarty jest na różne formy zatrudnienia. Stabilna praca na pełny etat powoli staje się równorzędną formą z freelancingiem, czyli pracą w charakterze tzw. wolnego strzelca.

Choć wydawać się może, że realizowanie zleceń w domu jest atrakcyjnym sposobem zarabiania, freelancerzy często muszą zmagać się koniecznością oddzielania życia prywatnego od spraw zawodowych, a także zaoszczędzenia na tym jak najwięcej. Z pomocą przychodzą im stosunkowo tanie biura coworkingowe, coraz bardziej popularne w Polsce i dostępne w większości dużych miast.

Coworking to styl pracy, który charakteryzuje się współdzieleniem przestrzeni biurowej przez ludzi wykonujących różne zawody. W odróżnieniu od osób pracujących w typowym biurze freelancerzy najczęściej są zatrudniani przez niezwiązane ze sobą organizacje. To, co ich łączy, to potrzeba odnalezienia dla siebie profesjonalnej i sprzyjającej kreatywności atmosfery do pracy. I te właśnie warunki starają się zapewnić dostawcy usług wynajmu przestrzeni biurowych (zobacz: biuro na wynajem - Pointoffice Kraków).

W ramach coworkingu możemy otrzymać samodzielne biurko na godziny, miejsce przy stole lub minibiuro. W opłatę wliczony jest także dostęp do szerokopasmowego Internetu, materiały biurowe, zasilanie do komputera, dostęp do drukarki czy faxu oraz obowiązkowo kawiarnia z ekspresem do kawy.

Korzystanie ze wspólnej przestrzeni do pracy ma dwa niewątpliwe atuty. Po pierwsze, wspólne spotkania przy kawie, możliwość rozmowy z osobami z innych branż to okazja do wymiany poglądów i potencjalne źródło inspiracji. Względy finansowe są tu równie istotne. Cechą pracy freelancera jest elastyczność oraz zmienna częstotliwość otrzymywanych zleceń. Dzięki temu rozwiązaniu wolni strzelcy mogą uniknąć wysokich opłat za wynajem w miesiące, gdy pracy jest mniej, a także w okresie wolnym od obowiązków zawodowych. Ponadto w coworkingu często docenia się możliwość nawiązania przydatnych kontaktów (tzw. networking). W takich miejscach można spotkać przedstawicieli wielu profesji – informatyków, specjalistów od reklamy, prawników oraz wielu innych przedsiębiorców.

Zobacz również: wirtualne biura - Pointoffice Kraków


TAGI: , , , , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus