Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Czym są opcje 60-sekundowe?

Czym są opcje 60-sekundowe?

Czym są opcje 60-sekundowe?

Tylko minuta wystarczy, by dowiedzieć się, czy nasza prognoza okazała się trafna – nic dziwnego, że minutowe opcje binarne cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem inwestorów. Czy są jednak opłacalne?

Na czym to polega?

Nietrudno się domyślić, że chodzi tu o opcje binarne, które wygasają po sześćdziesięciu sekundach od ich wykupienia. Wystarczy obstawić interesujące nas aktywa i poczekać minutę – już wiemy, czy zarobiliśmy, czy nie. Jeśli dobrze przewidzieliśmy, w niecały kwadrans możemy kilka razy pomnożyć nasz kapitał początkowy – brzmi kusząco, prawda? Warto jednak pamiętać, że nie zawsze jest tak różowo.


Na co należy uważać?

Po pierwsze, aby do minimum ograniczyć ryzyko straty inwestowanych środków, wybierając opcje minutowe powinniśmy dobrze znać obstawiany rynek. 60-sekundowe opcje wymagają jeszcze większego doświadczenia, niż te krótkoterminowe – znacznie łatwiej jest przecież analizować aktywa w szerszym ujęciu. Warto też pamiętać, że współczynnik losowości jest naprawdę wysoki.


Kiedy wybrać opcje 60-sekundowe?

Jeśli zależy nam przede wszystkim na zysku, lepszym rozwiązaniem na pewno będą opcje z dłuższym terminem. Te minutowe, zwłaszcza, kiedy obstawiamy niewielkie kwoty, mogą stać się natomiast świetną zabawą – sześćdziesiąt sekund oczekiwania na wieść o tym, czy zakład okazał się trafiony, potrafi przynieść ogromne emocje. Trudno więc uciec od pytania o to, czy minutowe opcje binarne to...


...hazard czy nie?

Zdania inwestorów na ich temat są mocno podzielone. Z uwagi na to, że umiejętności analityczne w przypadku opcji 60-sekundowych są mniej ważne, część z nich traktuje je jako bardziej wyrafinowaną formę hazardu. W przeciwieństwie jednak do ruletki czy gier na automatach, zysk zależy tu – choć w niewielkim stopniu – od doświadczenia tradera, co sprawia, że przez polskie prawo traktowane są tak, jak wszystkie inne formy inwestowania.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus