Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Pożyczki i kredyty » Czym są pożyczki społecznościowe i jak na nich zarobić?

Czym są pożyczki społecznościowe i jak na nich zarobić?

Czym są pożyczki społecznościowe i jak na nich zarobić?

Pożyczki społecznościowe to wygodna i atrakcyjna alternatywa dla popularnych chwilówek oraz kredytów bankowych. Na polskim rynku zawitały w 2008 r. i od tamtej pory cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno potencjalnych pożyczkobiorców, jak i inwestorów.

Pożyczki społecznościowe: czym są?

Pożyczki społecznościowe zawdzięczają poniekąd swoją nazwę mediom społecznościowym, ponieważ platformy internetowe, za pośrednictwem których są one udzielane, jako żywo przypominają portale takie jak Facebook czy Google+. Służą jednak celom innym niż rozrywkowe i towarzyskie: umożliwiają potencjalnym pożyczkobiorcom nawiązanie kontaktu z dysponującymi kapitałem inwestorami. W praktyce wygląda to tak, że zarówno jedni, jak i drudzy po zarejestrowaniu się mogą tworzyć oferty, w których powinny się znaleźć wszystkie niezbędne dla zawarcia umowy informacje: jaką kwotę skłonni są pożyczyć czy też zainwestować, jak dużego oprocentowania oczekują, w jakim celu zaciągana jest pożyczka itd. Te wszystkie dane pozwalają obu stronom szybko ocenić przydatność oferty i sprawnie nawigować po serwisie. W razie obopólnego zainteresowania zawierana jest umowa, a cały proces zaciągania/udzielania pożyczki odbywa się przez internet, bez wychodzenia z domu. Jedną z godnych polecenia platform tego rodzaju jest serwis https://www.tpw.pl/.

 

Jak zarobić na pożyczkach społecznościowych?

Pożyczki społecznościowe mogą być doskonałym źródłem dochodów. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami. Po pierwsze, należy wybierać tylko takich pożyczkobiorców, co do których nie zachodzi obawa, że nie wywiążą się oni z zaciągniętego zobowiązania. Wiarygodność pożyczkobiorcy można ustalić na podstawie jego historii kredytowej, a także założonego przezeń w obrębie platformy projektu, który umożliwia potencjalnym inwestorom wgląd w zamierzenia i cele finansowe osoby ubiegającej się o pożyczkę. Po drugie, najlepiej jest inwestować małe kwoty w kilka różnych projektów – taki sposób inwestowania w szybkim czasie przynosi wymierne zyski. Najczęściej na jedną pożyczkę składają się wpłaty kilku bądź nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu inwestorów. Po trzecie wreszcie, w serwisach oferujących taką możliwość warto sugerować się wskazówkami udzielanymi przez system (niektóre platformy oceniają ryzyko inwestycji na podstawie historii kredytowej pożyczkobiorcy w skali np. od 1 do 5). Tego typu udogodnienia znacznie ułatwiają podjęcie decyzji.

 

Podsumowując, pożyczki społecznościowe to bardzo dogodne rozwiązanie dla osób potrzebujących zastrzyku gotówki, a także dodatkowe źródło dochodu dla inwestorów chcących poszerzyć swój kapitał. Warto zaznaczyć, że z tego typu platform internetowych mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby fizyczne – niezależnie od tego, czy chcą pieniądze pożyczyć, czy też zainwestować pewną kwotę w nadziei wymiernego zysku. 


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus