Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Czym się powinien charakteryzować dobry broker opcji binarnych?

Czym się powinien charakteryzować dobry broker opcji binarnych?

Czym się powinien charakteryzować dobry broker opcji binarnych?

Gra na giełdzie papierów wartościowych wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem. Aby je możliwie najbardziej zminimalizować, należy korzystać z usług doświadczonych i kompetentnych brokerów.

Czym się wyróżnia broker opcji binarnych?

Broker opcji binarnych tym się różni od zwyczajnych brokerów, że nie pobiera za świadczenie usług prowizji ani żadnych dodatkowych opłat. Sprzedaje jedynie opcje binarne, których jest przedstawicielem. Na czym więc zarabia?

Krótko mówiąc: na stratach poniesionych przez inwestorów. Przykładowo, broker zawiera dwadzieścia transakcji z tylomaż handlowcami. Dziesięciu inwestorów kupuje opcję Call, dziesięciu pozostałych – opcję Put. Jeśli wszystkie opcje mają taki sam termin ważności, dziesięciu traderów odniesie sukces, reszta natomiast zostanie z niczym. W ten właśnie sposób zarabiają brokerzy opcji binarnych.


Dobry broker, czyli jaki?

Jeśli zamierzasz spróbować swoich sił na rynku opcji binarnych, zadajesz sobie na pewno pytanie: jakiego brokera wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, którymi powinien kierować się każdy inwestor przy wyborze brokera opcji binarnych.

 • Bardzo ważna jest wiarygodność finansowa brokera. Korzystaj z usług brokerów kontrolowanych przez CySEC – będziesz miał wtedy pewność, że twoje środki będą należycie zabezpieczone.

 • Niemniej istotne są narzędzie analityczne oferowane przez brokera. Należy pamiętać, że jakkolwiek handel opcjami binarnymi ma w sobie wiele z hazardu, to jednak losy poszczególnych opcji nie są dziełem przypadku – są wypadkową pewnych prawidłowości rynkowych, które należy możliwie najdokładniej poznać i w oparciu o tę wiedzę prognozować kierunek ich rozwoju.

 • Mimo że opcje binarne w porównaniu do innych instrumentów finansowych są ,by tak rzec, łatwiejsze „w obsłudze”, to jednak umiejętne zawiadywanie nimi wymaga pewnej wiedzy z zakresu mechanizmów giełdowych oraz tych, które rządzą rynkiem Forex. Dlatego dobrze jest zdecydować się na brokera, który udostępnia swoim klientom wartościowe pod względem merytorycznym materiały edukacyjne, składające się ze szczegółowych kursów i instruktażów różnego rodzaju.

 • Zwracaj uwagę na platformę handlową, którą wykorzystuje w przeprowadzaniu operacji handlowych interesujący cię broker. Wielu brokerów korzysta z platformy SpotOption czy też Tradologic. Nie brakuje jednak takich, którzy tworzą swoje własne platformy. Ważne, aby wyniki operacji handlowych podejmowanych na gruncie konkretnej platfromy były zgodne z feedem Reutersa.


IQ Option

Wszystkie wymienione powyżej zalety charakteryzujące dobrego brokera są niezaprzeczalnym udziałem IQ Option, jednego z nowszych brokerów opcji binarnych. Oferta IQ Option skierowana jest w szczególności do inwestorów mających już pewne doświadczenie, którzy chcieliby wypróbować nową strategię. Dane statystyczne z lipca 2016 roku wskazują, że IQ Option może się poszczycić aż 11 mln aktywnych inwestorów!


TAGI: ,

 • O nas

  Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

 • Kategorie   

  Menu

comments powered by Disqus