Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Dokonywanie modyfikacji w leasingowanym pojeździe – montaż instalacji gazowej

Dokonywanie modyfikacji w leasingowanym pojeździe – montaż instalacji gazowej

Dokonywanie modyfikacji w leasingowanym pojeździe – montaż instalacji gazowej

Wielu przedsiębiorców posiadających pojazdy finansowane w ramach leasingu zastanawia się niejednokrotnie nad możliwymi ich modyfikacjami. Interesuje ich to, jak do takich modyfikacji podchodzą firmy leasingowe, i czy wiążą się one z dodatkowymi kosztami.

Montaż instalacji gazowej

Jedną z najczęściej wprowadzanych modyfikacji jest montaż instalacji gazowej w leasingowanym aucie. Kierowcy postanawiają dokonać takiej zmiany głównie ze względu na potencjalne oszczędności. Jeśli chodzi o procedury dotyczące otrzymania pozwolenia od leasingodawcy, mogą one być różne w zależności od firmy leasingowej. Praktycznie jednak każdy leasingodawca wymaga wypełnienia specjalnie przygotowanego formularza, zawierającego prośbę o zezwolenie na dokonanie modyfikacji przedmiotu leasingu (w tym przypadku będzie to montaż instalacji gazowej). Formularz musi zawierać również rodzaj dokonywanej przeróbki, informacje na temat firmy wykonującej instalacje, a niektóre przedsiębiorstwa wymagają również szczegółowej specyfikacji technicznej.  Leasingodawcy określają także warunki, jakie musi spełnić firma montująca taką instalację w pojeździe.

 

Koszty dokonywanych modyfikacji

Przedsiębiorstwa leasingowe rozliczają koszty dokonywania modyfikacji w leasingowanych autach na dwa sposoby.

Pierwszy sposób polega na wystawieniu faktury przez serwis montujący instalację gazową bezpośrednio na leasingobiorcę. Po dostarczeniu dokumentów firmie leasingowej instalacja gazowa jest wprowadzana do dowodu rejestracyjnego auta w wydziale komunikacji. W przypadku braku dostarczenia dokumentu koszty montażu instalacji poniesie leasingodawca, co w praktyce będzie się wiązało z podniesieniem kwoty leasingu.

Kolejnym rozwiązaniem jest wystawienie faktury na przedsiębiorstwo leasingowe. Oznacza to podniesienie wysokości miesięcznej raty. Warto dopytać się o takie procedury jeszcze przed zawarciem umowy leasingowej z konkretną firmą.


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus