Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » E-konto – czy to się opłaca?

E-konto – czy to się opłaca?

E-konto – czy to się opłaca?

Dostęp z każdego miejsca na ziemi, niższe opłaty – lub nawet ich brak – i wygoda. Internetowe konta bankowe, jak widać, oferują nam sporo zalet. A co z wadami?

Z e-kontem oszczędzasz czas...

Nie musisz odwiedzać banku, by zrobić przelew lub wpłacić pieniądze na swoje konto. Przelewy internetowe szybciej docierają też do adresata, co szczególnie ważne jest w przypadku zakupów online – dzięki temu krócej czekasz na przesyłkę.


...i pieniądze

Większość internetowych kont dostępnych na polskim rynku to oferty całkowicie darmowe, a ewentualne opłaty są naprawdę symboliczne. Korzystając z e-konta sam wykonujesz wszystkie operacje, a bank nie musi angażować swojego pracownika – dlatego może zaoferować ci znacznie tańsze usługi.


Masz pełną kontrolę nad finansami

O każdej porze możesz sprawdzić stan swojego konta – dzięki temu łatwiej ci będzie kontrolować swoje wydatki. Konto internetowe to idealna propozycja dla wszystkich, którzy muszą wiedzieć ile, kiedy i na co wydają. 


Pomimo wielu zalet, e-konta nie są jednak pozbawione wad. Na które z nich ich właściciele narzekają najbardziej?


Potrzebujesz więcej czasu na ich założenie

E-konta nie tylko używasz online – przez internet również je zakładasz, co niestety trwa nieco dłużej. Aby bank miał pewność, że aktywujesz je w swoim imieniu, przyśle do ciebie kuriera, który odbierze kopie dwóch dokumentów i dostarczy je do banku. Dopiero, kiedy papiery tam trafią, będziesz mógł korzystać ze swojego konta.


Nie wszystko załatwisz w oddziale

Choć możliwość załatwienia wszystkiego przez internet jest sporym udogodnieniem, to czasem może stać się równie dużym problemem – wizyty w oddziałach dla właścicieli e-kont są nie tylko płatne, ale niekiedy też w ogóle niemożliwe.


Nie zapominaj o bezpieczeństwie

Jak pokazują statystyki, wśród ofiar cyberprzestępców zdecydowaną większość stanowią właśnie właściciele kont internetowych. Wybierając je, pamiętaj więc o zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa.


TAGI: , , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus