Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Fundusze inwestycyjne a opcje binarne – porównanie

Fundusze inwestycyjne a opcje binarne – porównanie

Fundusze inwestycyjne a opcje binarne – porównanie

Fundusze inwestycyjne oraz opcje binarne są formami inwestowania dostępnymi dla każdego – mogą z nich korzystać zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Różnią się jednak od siebie paroma istotnymi elementami, które powinien uwzględnić każdy inwestor, nim zdecyduje się na jedno bądź drugie.

Fundusze inwestycyjne – czym są?

Fundusze inwestycyjne są instytucjami finansowymi zajmującymi się lokowaniem publicznie zgromadzonych pieniędzy w papiery wartościowe i inne prawa majątkowe. Są szczególnie atrakcyjną formą zarabiania pieniędzy dla podmiotów posiadających stosunkowo niewielkie zasoby finansowe. Aby dołączyć do funduszu inwestycyjnego i czerpać zyski z tytułu uczestnictwa, nie trzeba mieć rozległej wiedzy teoretycznej z zakresu ekonomii ani przechodzić jakichś specjalnych kursów przygotowawczych. Wystarczy przyswoić sobie najbardziej elementarne informacje na temat struktury i funkcjonowania tej instytucji. Pomocna może się okazać lektura fachowej literatury, którą znajdziesz tutaj: http://livro.pl/ksiazki/biznes-ekonomia-marketing/finanse-ksiegowosc-bankowosc.html

 

W czyich rękach spoczywają?

Funduszami inwestycyjnymi zawiadują firmy ubezpieczeniowe, banki, a także specjalne instytucje powołane w tym tylko celu. Są to więc podmioty rzetelnie przygotowane do zarządzania większym kapitałem. Jako członek funduszu inwestycyjnego nie musisz się obawiać o dobro zainwestowanych przez ciebie środków, ponieważ działalność tychże instytucji podlega ścisłej kontroli.

 

Do jakiego funduszu inwestycyjnego dołączyć?

To już zależy od tego, czy lubisz ryzykować, czy nie. Niektóre fundusze inwestują pieniądze w przedsięwzięcia niepewne, obarczone wysokim ryzykiem niepowodzenia, inne zaś powstają z wyłączną myślą o czerpaniu dochodów z nieco wyższego niż w lokatach bankowych oprocentowania. Wybór należy do ciebie.

 

Opcje binarne – co to takiego?

Są to pochodne instrumenty finansowe, które można nabyć przez internet, i które albo przynoszą inwestorowi zysk, albo stratę. Opcje binarne swoją nazwę zawdzięczają właśnie tej zerojedynkowej alternatywie, niedopuszczającej żadnej możliwości pośredniej. Ich wartość jest uzależniona od rozmaitych zmiennych (określanych w nomenklaturze giełdowej instrumentami bazowymi): od wartości indeksu giełdowego, od kursu akcji itd.

 

Jak zarobić na opcjach binarnych?

Zanim zaczniesz swoją przygodę z opcjami binarnymi, powinieneś najpierw poznać podstawy funkcjonowania giełdy oraz rynku Forex. Jest to warunek nieodzowny. Poza tym warto nauczyć się panować nad emocjami, która to umiejętność przyda ci się zresztą nie tylko na giełdzie, ale i w życiu. Jeśli zdecydujesz się już na kupno określonej opcji, na podstawie uprzedniej analizy sytuacji rynkowej wskazujesz jeden z dwu możliwych kierunków, w których będzie podążała cena: albo wzrośnie, albo spadnie. Jeśli twoje przewidywana okażą się trafne, zyskasz od 70% do 90% zainwestowanej kwoty. Jeśli nie – stracisz bezpowrotnie całą sumę.

 

Czy inwestowanie w opcje binarne jest bezpieczne?

O tyle, o ile nie pociąga za sobą strat większych niż te, które można przewidzieć. Jest to jedna z największych zalet opcji binarnych, ze względu na którą cieszą się one dużą popularnością wśród niedoświadczonych graczy giełdowych. Inwestowanie w opcje binarne nie stwarza żadnego nieprzewidzianego ryzyka – kwota, którą możesz stracić, jest ściśle określona całkowitą wartością twojego wkładu.

 

Opcje binarne czy fundusze inwestycyjne: co wybrać?

Jeśli zależy ci na tym, aby zarobić jak najszybciej, powinieneś wziąć pod rozwagę możliwość nabycia opcji binarnej. Przy odrobinie szczęścia możesz się wzbogacić w przeciągu zaledwie kilku godzin – i to nie ruszając się z domu (wszystko odbywa się przez internet). Fundusze inwestycyjne natomiast zaleca się osobom, które stawiają na rynku kapitałowym swoje pierwsze kroki i nie mają ani czasu, ani należytego przygotowania do przeprowadzania skomplikowanych operacji giełdowych. Do której z tych dwóch grup inwestorów należysz?


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus