Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

Gdzie najlepiej ulokować pieniądze?

Odłożyliśmy pewną kwotę na koncie oszczędnościowym, ale chcielibyśmy ją zainwestować. W zależności od jej wysokości, mamy kilka opcji na zainwestowanie naszych środków z zyskiem.

Załóżmy, że dysponujemy niewielkimi środkami, jak kilka tysięcy złotych. Najbezpieczniej i z korzyścią dla naszego portfela będzie zdeponować te pieniądze na lokacie krótko bądź długoterminowej. Zysk z takiej lokaty jest pewny i wynosi mniej więcej 3-4% w skali roku. Nie ponosimy absolutnie żadnego ryzyka. Inaczej ma się to z funduszami inwestycyjnymi, gdzie zyski uzależnione są od inflacji i sytuacji na rynku.

Niezmiennie, najlepszym sposobem na inwestycję oszczędności jest lokowanie w nieruchomości, a te z roku na rok stają się coraz bardziej atrakcyjne. Jednak są to kwoty rzędu kilkuset tysięcy i jeśli takimi dysponujemy, to bezapelacyjnie jest to idealna inwestycja. Nie muszą to być koniecznie mieszkania czy domy. Kupno lokalu użytkowego i wynajęcie go pod punkt usługowy to dobry pomysł, który będzie przynosił nam comiesięczny dochód. Zarówno kupno mieszkania pod wynajem, jak i jako punkt usługowy to inwestycja, która zwróci się po 20-30 latach. Eksperci nie radzą natomiast zaciągania kredytów w tym celu, więc to propozycja dla osób, które już takowy kapitał posiadają.

W przypadku, gdy nasz kapitał to kilkadziesiąt tysięcy, warto wziąć pod uwagę grunty rolne. Jest to o tyle dobry pomysł, że te często niezbyt drogie ziemie można z czasem przekształcić w działki budowlane i sprzedać je z kilkukrotnym zyskiem. Na zyski z takiego sposobu inwestowania trzeba nieraz czekać kilka lat, co powoduje zamrożenie na ten czas naszych środków.

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie takiej kwoty są pomieszczenia magazynowe. Należałoby znaleźć takie miejsce w dobrej lokalizacji i skierować ofertę wynajmu do firm działających w pobliżu. Koszty wynajmu są dość wysokie, więc i my będziemy zadowoleni z zysków, a inwestycja w miarę szybko nam się zwróci i będziemy zarabiać na czysto.

Wszelkie działki rekreacyjne w dobrych lokalizacjach, jak nieopodal jezior czy morza, to kapitalna inwestycja, jednak trzeba pamiętać, że zyski będziemy z nich czerpać tylko sezonowo.


TAGI: , , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus