Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Ile kosztuje utrzymanie psa?

Ile kosztuje utrzymanie psa?

Ile kosztuje utrzymanie psa?

Nie jest łatwo utrzymać psa. Należy zapewnić mu odpowiednie wyżywienie oraz opiekę weterynaryjną. Ile to wszystko kosztuje?

Czy stać Cię na psa?

Zdawałoby się, że utrzymanie psa nie jest żadnym problemem. Wiele osób, szacując koszty związane z wyżywieniem i opieką weterynaryjną, uznaje, że przewidywane wydatki nie będą na tyle znaczne, by mocno nadszarpnęły domowy budżet, i decyduje się na adopcję bądź kupno czworonoga. Dopiero później okazuje się, że zwierzę w domu wymaga nie tylko poświęcania mu dużej ilości czasu, ale również dość sporych nakładów pieniężnych. Dlatego wielu świeżo upieczonych właścicieli psów pod naciskiem konieczności postanawia oddać zwierzę komuś innemu, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie stać ich na jego utrzymanie. Pozbywanie się czworonoga powinno być jednak ostatecznością. Przy umiejętnym rozporządzaniu finansami można sporo zaoszczędzić.

 

Wydatki

Wydatki związane z utrzymaniem czworonoga dzielą się na:

- zapewnienie wyżywienia,

- opiekę weterynaryjną,

- różne akcesoria.

Najwięcej pieniędzy idzie oczywiście na żywienie. To, jak dużo karmy będziesz musiał kupować, uzależnione jest od wielu rozmaitych czynników, takich jak rasa psa, jego wiek, płeć, wielkość, stan zdrowia itd. Wszystkie te kryteria należy wziąć pod uwagę przy oszacowywaniu kosztów. Generalnie na karmę dla większych psów wydaje się ok. 400-500 zł miesięcznie; wyżywienie mniejszych psów oscyluje w granicach 200-300 zł.

Wysokość kosztów związanych z opieką weterynaryjną zależna jest od miejsca Twojego zamieszkania oraz od jakości i profesjonalizmu placówek, do których masz dostęp. Z popularnych zabiegów odrobaczanie kosztuje na ogół ok. 30 zł, szczepienie na wściekliznę (które trzeba wykonać raz do roku) - od 50 do 100 zł.

Warto też uwzględnić w szacunkach koszty związane z zakupem różnych akcesoriów, takich jak smycz, obroża, różne zabawki itp. W celu nabycia tego typu produktów najlepiej odwiedzić sklep zoologiczny internetowy, ponieważ w sieci ceny poszczególnych akcesoriów bywają niższe.

 

Utrzymanie psa nie jest wcale drobnostką, o której można nie myśleć przed podjęciem decyzji o kupnie bądź adopcji. Zwierzęta jako takie są bardzo wymagające. Zanim więc wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „sklep zoologiczny”, zastanów się dwa razy, czy rzeczywiście stać Cię na własnego czworonoga.


TAGI: ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus