Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Informacje o JPY i GBP. Waluty na różnych biegunach? Opinia eksperta Noble Option - brokera opcji binarnych

Informacje o JPY i GBP. Waluty na różnych biegunach? Opinia eksperta Noble Option - brokera opcji binarnych

Informacje o JPY i GBP. Waluty na różnych biegunach? Opinia eksperta Noble Option - brokera opcji binarnych

Funt szterling ma przed sobą dobre czasy, jeśli Brytyjczycy opowiedzą się za pozostaniem w ramach Unii Europejskiej – informuje specjalista brokera opcji binarnych Noble Option.

Kondycja brytyjskiej gospodarki jest bowiem bardzo dobra. Prognozy wskazują na wzrost PKB o 2,0% w 2016 r., podczas gdy PKB strefy euro ma się zwiększyć o 1,4%” - informuje główny ekonomista Noble Option Rafał Sadoch. W opinii ekonomisty lidera rynku opcji binarnych notowaniom funta ciąży jedynie niepewność związana z referendum zaplanowanym na 23 czerwca.

Napływające w ostatnim czasie informacje z wysp wskazują na rosnącą liczbę zwolenników pozostania w UE. „Wyjście z Unii Europejskiej byłoby dla Wielkiej Brytanii katastrofą, dlatego też spodziewam się, że czysta kalkulacja i racjonalizm wygra z populistycznymi postulatami” – opiniuje Główny Ekonomista Noble Option, potwierdzając informacje płynące z Wysp Brytyjskich.

Z kolei na drugim biegunie znajduje się japońska waluta, która wg. opinii Głównego Ekonomisty Noble Option może być słabsza w kolejnych miesiącach. „W końcówce kwietnia jen był najmocniejszy do dolara amerykańskiego od kilkunastu miesięcy, co nie jest na rękę Japończykom”.

Zarówno przedstawiciele japońskiego rządu jak i Banku Japonii deklarują gotowość do podjęcia działań osłabiających jena. „Jeśli jen sam się nie osłabi, zrobią to za niego tamtejsze władze” –podaje informacje Główny Ekonomista Noble Option.

W przypadku materializacji tego scenariusza świetną okazją inwestycyjną może okazać się gra na wzrost notowań pary walutowej GBP/JPY”. – podkreśla specjalista brokera opcji binarnych Noble Option, Rafał Sadoch.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus