Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Inwestycja w opcje binarne – krok po kroku

Inwestycja w opcje binarne – krok po kroku

Inwestycja w opcje binarne – krok po kroku

Dzięki opcjom binarnym możesz w krótkim czasie podwoić kapitał początkowy. Przeczytaj krótki poradnik i dowiedz się, jak optymalnie wykorzystać ten instrument finansowy.

Rodzaje opcji binarnych

Brokerzy oferują kilka rodzajów opcji binarnych. Najpopularniejsze wśród nich to opcje typu wzrost/spadek – wykupując je, musisz przewidzieć na przykład, czy akcje danej firmy wzrosną, czy spadną. Opcje typu wyższe/niższe wymagają prognozowania, czy dany rynek będzie miał w czasie ich wygaśnięcia wartość wyższą czy niższą od tej z zawartego zakładu. Poza tym gracze często wybierają także opcje polegającą na obstawieniu tego, czy wartość waloru przekroczy cenę docelową. 


Które z nich wybrać?

Wszystkie typy opcji binarnych wiążą się z takim samym prawdopodobieństwem wygranej, co przegranej – nie ma zatem większego znaczenia, który z nich wybierzesz. Ważne jest natomiast, byś każdy zakład poprzedził dogłębnym poznaniem danego rynku i jego obecnego stanu. Wiedząc, co się na nim dzieje, łatwiej będzie postawić trafną prognozę.


Czas trwania i cena

Jeśli chcesz handlować wykupionym zakładem, najlepiej zrobisz, wybierając opcje długoterminowe. Niektórzy brokerzy oferują opcje wygasające dopiero po roku, jednak ze sprzedażą nawet miesięcznych opcji nie powinieneś mieć większych problemów. Chcąc sprzedać opcję, zakładaj się o walory, na których zna się jak najwięcej graczy, unikaj zaś tematów mało popularnych lub trudnych do przewidzenia – niełatwo będzie znaleźć na nie nabywców. 


Wypłata – w jakiej walucie?

Niewiele domów brokerskich oferuje wypłaty w polskiej walucie. Wśród dostępnych jednostek monetarnych najpopularniejsze są zaś euro i dolar, a nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się funt brytyjski i frank szwajcarski. Którą z nich wybrać? Najlepiej kierować się aktualnym kursami i kupować opcje w najdroższych w danej chwili walutach.


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus