Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Jak obniżyć koszty ubezpieczenia?

Jak obniżyć koszty ubezpieczenia?

Jak obniżyć koszty ubezpieczenia?

Jak wiadomo potencjalny klient wybiera usługi najlepsze jakościowo oraz cenowo i tak jest również w przypadku ubezpieczeń na życie.

Ludzie szukają okazji, promocji oraz starają się zaoszczędzić nie wybierając przy tym usługi gorszej jakościowo. Często zadawanym pytaniem jest to, czy możliwe jest wykupienie taniej polisy na życie, która zapewnia pełną i dobrą ochronę za niekoniecznie duże pieniądze, a odpowiedź jest prosta – jest to możliwe!

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie zdrowotne?

Jednym z czynników, który bezpośrednio wpływa na koszt składki ubezpieczeniowej jest wybór jego formy między terminowym a bezterminowym. Decydując się na tą pierwszą opcję klient jest w stanie zaoszczędzić na składkach, a wszystko dlatego, że zawierając polisę na określony termin istnieje znacznie mniejsze ryzyko wypłacenia świadczenia w przypadku śmierci. Natomiast składki polisy bezterminowej są większe, ponieważ zawierana zostaje na całe życie i prędzej czy później ubezpieczyciel będzie musiał wypłacić całość świadczenia, którego wartość ustalana jest przy podpisywaniu umowy.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy być świadomym tego, że ludzie młodzi i zdrowsi płacą mniejsze składki niż ludzie starsi i schorowani, a więc wniosek jest prosty – by zaoszczędzić warto ubezpieczyć się w młodym wieku i tu polecana jest polisa bezterminowa. Kolejnym aspektem dzięki któremu można zaoszczędzić jest odpowiednia kwota ubezpieczenia na życie i najbardziej wskazaną oraz popularną jest kwota równa zarobkom z poprzednich dziesięciu lat pracy. Inna kwestią jest obliczanie daty urodzenia osoby chcącej się ubezpieczyć ponieważ niektóre firmy uwzględniają rok, a niektóre dokładną datę czyli rok i miesiąc. Mimo wszystko wybór konkretnej polisy na życie powinien być dopasowany dobrze do swoich własnych potrzeb oraz możliwości finansowych, a sama decyzja powinna być przemyślana i jeżeli są jakieś wątpliwości to lepiej zasięgnąć pomocy doradcy niż wybrać samemu i później żałować.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus