Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Jak oszczędzić na wymianie walut?

Jak oszczędzić na wymianie walut?

Jak oszczędzić na wymianie walut?

Osoby, które lubią podróżować po świecie, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele oszczędności można stracić na wymianie walut. Czy jest jakiś sposób na to, by uniknąć wysokich kosztów związanych z tą operacją? Jak najbardziej. Wystarczy iść z duchem czasu i zastosować się do kilku poniższych

Zaczekaj na dogodny moment

Zdecydowana większość klientów kantorów walutowych wymienia walutę w przypadkowym momencie. Nie jest to dobra metoda, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że kursy poszczególnych walut bezustannie się zmieniają. Jeśli mamy w planach wyjazd za granicę, warto już zawczasu, kilka miesięcy przed podróżą, pomyśleć o wymianie waluty. Śledzenie kursu nie jest zajęciem absorbującym czy czasochłonnym, wystarczy rzucić okiem na stronę internetową NBP. Zdecydujmy się na wymianę waluty w momencie najbardziej sprzyjającym, tzn. wtedy, kiedy interesujący nas kurs będzie niski. Dzięki temu posunięciu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

 

Korzystaj z usług kantorów internetowych

Kantory tradycyjne zdają się obecnie odchodzić w przeszłość. Dlaczego? Ponieważ ich internetowe odpowiedniki są o wiele atrakcyjniejsze z punktu widzenia interesów klienta. W kantorach stacjonarnych kursy walut różnią się mniej lub bardziej od kursu średniego. Na ogół spread w takich kantorach oscyluje wokół 2-4 groszy, jeśli chodzi o waluty najczęściej wymieniane, a więc: EUR, USD, CHF, GBP. Natomiast w kantorach internetowych jest on dużo niższy (może wynosić nawet 0.012 PLN, zresztą sprawdź sam: https://www.rkantor.com/kursy-walut/).

Ale nie tylko dlatego warto korzystać z usług e-kantorów. Za ich wyższością przemawia również bezpieczeństwo. Warto odnotować, że klienci tradycyjnych kantorów walutowych padają nieraz łupem złodziei, zwłaszcza jeśli punkt wymiany usytuowany jest w stosunkowo ustronnym miejscu. Po wyjściu z kantoru nigdy nie możemy być pewni, czy nie przydarzy nam się jakaś niemiła przygoda. E-kantory uchylają ten problem: ponieważ operacja dokonuje się za pośrednictwem sieci internetowej, nie musimy nawet wychodzić z domu, aby ją przeprowadzić. W parze z bezpieczeństwem idzie tu również oszczędność czasu.

Jeśli rozglądasz się za jakimś godnym uwagi kantorem internetowym, wejdź na stronę: https://www.rkantor.com.

 

Udanego wyjazdu!

Wyjazd za granicę jest kosztowny sam w sobie, nie warto trwonić pieniędzy na niepotrzebne dodatkowe koszty. Zaoszczędzone środki z pewnością przydadzą nam się w obcym kraju – niezależnie od tego, czy pojedziemy tam w charakterze turystów, czy też imigrantów szukających pracy.


TAGI: ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus