Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Jak zmiana sprzedawcy prądu może wpłynąć na rachunki za prąd?

Jak zmiana sprzedawcy prądu może wpłynąć na rachunki za prąd?

Jak zmiana sprzedawcy prądu może wpłynąć na rachunki za prąd?

Czy jest skuteczny sposób na to, aby płacić mniejsze rachunki za prąd? Tak – wystarczy zmienić dostawcę.

Jakkolwiek część polskich gospodarstw domowych nie zmieniło jeszcze dostawcy prądu, mimo że od dobrych kilku lat mamy taką możliwość, to jednak klienci indywidualni coraz chętniej podpisują umowy z nowymi operatorami. Dlaczego warto to zrobić i czy wiąże się z tym jakieś ryzyko? O tym wszystkim piszemy poniżej.

 

Na co uważać przy zmianie dostawcy prądu?

Dzięki zmianie dostawcy prądu można miesięcznie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Dlatego coraz więcej właścicieli gospodarstw domowych okazuje zainteresowanie ofertom pochodzącym od różnych dostawców. Co do tych ostatnich, jest ich coraz więcej – potencjalni klienci mają więc szeroki wybór. Dostawcy energii elektrycznej prześcigają się w obniżaniu cen za usługi i w uatrakcyjnianiu swoich ofert zgodnie z oczekiwaniami odbiorców. Należy jednak pamiętać, by czytać uważnie umowy przed złożeniem podpisu. W przeciwnym razie może się okazać, że wraz z podstawową usługą zobowiązałeś się również do korzystania z dodatkowych udogodnień, za które trzeba płacić. I mimo że cena za prąd będzie niska, to jednak po zsumowaniu z innymi kosztami może stanowić poważne obciążenie dla domowego budżetu.

Szczególną uwagę należy zwrócić na ewentualną opłatę handlową. Jest to opłata za każdy licznik, a także każdy punkt poboru, dołączana do rachunku jako koszt obsługi rozliczenia klienta. Sama zmiana dostawcy jest bezpłatna, a nowa umowa zaczyna obowiązywać w dniu wygaśnięcia poprzedniej.

 

Najniższa cena za kWh energii

Jeśli chcesz zmienić dostawcę energii elektrycznej, dokładnie przeanalizuj swoje dotychczasowe opłaty i oszacuj spodziewany zysk. Przeprowadź orientacyjną kalkulację cenową u dostawcy, którego ofertą jesteś zainteresowany. W ten sposób łatwiej Ci będzie oszacować, ile zyskasz na zmianie operatora. Obecnie na rynku energetycznym dużym zaufaniem zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych cieszy się firma Po Prostu Energia. Właściciele gospodarstw domowych korzystają zwłaszcza z oferowanego przez tę firmę pakietu RODZINA, w ramach którego 500 kWh kosztuje 142,5 zł netto/175,3 zł brutto, a 1000 kWh – 299 zł netto/367,77 zł brutto. To naprawdę opłacalne rozwiązanie, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić.

 

Po co przepłacać za prąd, skoro można łatwo i bezpiecznie zmienić dostawcę? Dzięki korzystnej zmianie zyskasz w skali roku nawet kilkaset złotych. Wystarczy tylko przyjrzeć się ofertom konkurencyjnych operatorów i wybrać tę najbardziej opłacalną.

 


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus