Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC samochodu?

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC samochodu?

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC samochodu?

Znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia OC jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza że wiele firm proponuje nam mnóstwo polis i wiele różnych opcji. Często głównym kryterium wyboru jest cena. Gdzie możemy sprawdzić interesujące nas polisy i jak wybrać najtańszą?

Nie ma co ukrywać, że ludzie szukają oszczędności w każdej dziedzinie, a obowiązkowe ubezpieczenia, takie jak OC samochodu, ostatnimi czasy przyprawiają o zawrót głowy. Obecnie jesteśmy świadkami gwałtownych podwyżek cen polis, które niekiedy sięgają nawet 100%. Warto poszukać rozwiązań, które dla każdego z nas będą jak najbardziej korzystne. Sposobów na zniwelowanie wygórowanych cen jest kilka.

 

Porównywarki - prosto i skutecznie

Chyba najłatwiejszym i najbardziej popularnym sposobem jest skorzystanie z internetowych porównywarek, dzięki którym w kilka minut dowiemy się, jakie propozycje mają dla nas różne firmy ubezpieczeniowe. Możemy zestawić ze sobą różne ceny i wybrać odpowiadającą nam ofertę. Zawierają one często rzetelne informacje potwierdzone wypowiedzią eksperta, choć należy uważać na strony, które nie wzbudzają zaufania i zawierają niezgodne z prawdą informacje.

Wiele serwisów jest wyposażonych w funkcję, która pozwala wykupić polisę od razu po jej wyświetleniu. Takie strony internetowe posiadają zazwyczaj przejrzystą szatę graficzną i błyskawicznie przeprowadzą nas przez wiele ofert dopasowanych do naszego samochodu aż do oryginalnego i szybkiego formularza zakupu polisy.
Kolejnym atutem porównywarek jest to, że możemy zestawić ze sobą kilkanaście różnych ofert i wykupić online tą, która nas interesuje, również na raty.  Jedyne, co trzeba zrobić, aby korzystać z porównywarek internetowych, to utworzyć konto.

 

Multiagencja - czy warto?

Multiagencje są podobnym rozwiązaniem do porównywarek online, z tą różnicą, że zamiast szukać informacji w internecie, oferty przedstawia nam agent współpracujący z danymi biurami ubezpieczeniowymi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dlatego, że uzyskamy tutaj bardzo rzetelne informacje, nie narażając się na błędy występujące czasami w porównywarkach. Zresztą mając kontakt z prawdziwym człowiekiem, czujemy się pewniej, niż patrząc w ekran komputera.

Jedną z ciekawszych multiagencji, która może posłużyć za przykład, jest Centrum Doradcze. Ma siedzibę w Białymstoku i współpracuje z piętnastoma dużymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, między innymi z Aviva, Link4, Ergo Hestia, Allianz oraz MTU. Słynie z rzetelności i profesjonalnej obsługi w miłej atmosferze. Firma ma wieloletnie doświadczenie w różnego rodzaju polisach i cieszy się dużym zainteresowaniem, wyróżniając się na tle konkurencji. Dzięki atrakcyjnemu systemowi ratalnemu ubezpieczenie samochodu OC dla kierowców z Białegostoku nie będzie obciążeniem dla portfela.
 

Podsumowując

Mimo że wybór odpowiedniego ubezpieczenia OC nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli mamy do wyboru wiele agencji, istnieje cały wachlarz możliwości, które znacznie ułatwią nam podjęcie decyzji. Dla osób ceniących sobie rozmowę w cztery oczy z agentem idealne będą multiagencje. Z kolei dla innych wygodniej i sprawniej będzie użyć porównywarki internetowej. Każda z wymienionych opcji pozwala zapoznać się z pewnym spektrum ofert oraz wybrać tę najwłaściwszą.

Głównym kryterium decydującym o wyborze w większości przypadków jest cena. Rezygnując z darmowego holowania poza granicami kraju, uszkodzeń spowodowanych gradem bądź powodziami na pewno obniżymy koszty polisy. Ale czy warto? Decyzja jest indywidualna, ale na pewno warta przemyślenia. Wybór konkretnego towarzystwa w internecie lub u agenta zawsze powinna poprzedzać dogłębna analiza — w ten sposób zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych.


 


TAGI: , , , , , , , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus