Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Pożyczki i kredyty » Jesteś zadłużony? Weź pożyczkę bez BIK-u!

Jesteś zadłużony? Weź pożyczkę bez BIK-u!

Jesteś zadłużony? Weź pożyczkę bez BIK-u!

O ile bardzo łatwo jest pozaciągać mnóstwo pożyczek i roztrwonić zdobyte w ten sposób pieniądze, o tyle uregulowanie swoich zobowiązań nastręcza już niemałych trudności. Co zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujesz gotówki, a twoja historia kredytowa odstrasza potencjalnych pożyczkodawców?

W takiej sytuacji możesz zwrócić się o pomoc do rodziny lub znajomych albo skorzystać z oferty licznych na polskim rynku finansowym przedsiębiorstw, które udzielają pożyczek osobom zadłużonym. Przedsiębiorstwa takie, w przeciwieństwie do banków spętanych pewnymi urzędniczymi procedurami oraz wielu konkurencyjnych firm, przy rozpatrywaniu wniosku o przydzielenie określonej sumy uwzględniają historię kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy jedynie w niewielkim stopniu.

 

Czy to rzeczywiście takie proste?

Większość instytucji finansowych, zanim podejmie decyzję o zaakceptowaniu bądź odrzuceniu wniosku, analizuje wszystkie dotychczasowe zobowiązania wnioskodawcy figurujące w Biurze Informacji Krajowej (BIK). Firmy pożyczkowe oraz banki chcą się w ten sposób zabezpieczyć przed podpisywaniem umowy z osobami o małej wiarygodności kredytowej. Jednak część przedsiębiorstw nie boi się ryzyka związanego z niewypłacalnością swoich klientów i chętnie udziela pożyczek nawet tym, którzy mają poważne problemy ze spłatą swoich dotychczasowych zobowiązań. Są to tzw. pożyczki bez BIK.

 

Potrzebuję pieniędzy na teraz!

Bez obawy, proces weryfikacji wniosku w pozabankowych firmach pożyczkowych trwa bardzo krótko. Często nie dłużej niż kilka, kilkanaście minut. Wprawdzie każde przedsiębiorstwo ma swoje własne, odrębne procedury i dlatego pod względem różnych formalności poszczególne instytucje mogą się od siebie różnić, ale raczej regułą jest, że klient ubiegający się o pożyczkę czeka maksymalnie godzinę lub dwie na rozpatrzenie wniosku. O pożyczkę bez BIK można starać się zarówno drogą internetową, jak i w tradycyjny sposób, choć ta pierwsza możliwość pozwala załatwić wszystko o wiele szybciej i sprawniej. Bardzo często pożyczkodawcy nie wymagają od swoich klientów nadsyłania żadnych dokumentów potwierdzających np. tożsamość czy też wysokość zadeklarowanych w formularzu dochodów. Jest to jedna z najważniejszych przyczyn, dla których pożyczki internetowe cieszą się tak dużą popularnością.


TAGI: ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus