Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Pożyczki i kredyty » Karta kredytowa - kiedy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy (zalety i wady kart kredytowych)

Karta kredytowa - kiedy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy (zalety i wady kart kredytowych)

Karta kredytowa - kiedy potrzebujesz dodatkowych pieniędzy (zalety i wady kart kredytowych)

Plastik znajduje się już na wyposażeniu praktycznie każdego portfela. Dużo zmieniło się od czasu kiedy został wynaleziony w latach 60-tych XX w. Z roku na rok coraz bardziej przyzwyczajamy się do transakcji bezgotówkowych i chętnie dostrzegamy ich zalety.

 Częściej jednak plastikiem jest karta płatnicza w postaci karty debetowej. Co powoduje strach przed kartą kredytową?

Widmo zadłużenia

Wydam za łatwo, zadłużę się, będę zmuszony zapłacić odsetki, karta kredytowa jawi się jak diabelska pułapka zastawiona na klienta przez bank. W świadomości ludzi niewłaściwy wzorzec korzystania z tego źródła płatniczego utrwalił się tak bardzo, że uchodzi za najzupełniej normalny. A szkoda.

Bo

Karta Kredytowa to doskonały dostęp do taniego kredytu i to na równie doskonałych warunkach. Możemy swobodnie korzystać z pieniędzy banku w określonym górnym limicie, a zwracamy je bez kosztów dopiero po dłuższym okresie, zwanym okresem bezodsetkowym, zwykle trwającym około 3 miesiące.

Karta pozwala

Nie tylko kupować w dogodnym dla siebie momencie, ale również lepiej kontrolować wydatki poprzez ich analizę. Ale nawet jeśli nie uda nam się spłacić wszystkiego w terminie wolnym od odsetek to oprocentowanie i tak może okazać się sporo niższe niż na niejednym kredycie.

Daje wolność

Pozwala oszczędzić na transakcjach wymiany walut. Nie musisz tracić na różnicach kursowych bierzesz ze sobą kawałek plastiku i wypłacasz z bankomatu, albo płacisz w punktach usługowych i handlowych na całym świecie. A nierzadko bank dokłada jeszcze do tego ubezpieczenie turystyczne oraz ubezpiecza dodatkowo Twoje transakcje.

Jeśli więc możesz sensownie wykorzystać kartę kredytową zgodnie z zasadami nie traktuj jej jako zło konieczne, ale śmiało zajmij się wykorzystaniem dostępnego kapitału. Jeśli nie popłyniesz to najsensowniejsze wykorzystanie pieniędzy.

Roztropny wybór produktu sprawi, że nie będzie Cię on kosztował zbyt wiele lub nie zapłacisz ani grosza. I zawsze przy Tobie kiedy potrzebne Ci dodatkowe pieniądze. Nie bez wad w rękach nieroztropnych, ale z mnóstwem zalet.


TAGI:

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus