Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » Konto firmowe - w którym banku najlepiej założyć?

Konto firmowe - w którym banku najlepiej założyć?

Konto firmowe - w którym banku najlepiej założyć?

Konta firmowe są dzisiaj coraz bardziej pożądane na rynku. Ludzie zmieniają podejście do biznesu, szukają wygody, ale też skutecznych i szybkich rozwiązań. Nikt już nie chce czekać całymi dniami na to, aż dotrze przelew.

Teraz liczy się szybkie i sprawne działanie. Takie, które jest nastawione na możliwie najlepszy rezultat. Bez oglądania się na sesje ELIXIR. W biznesie wiadomo to bardziej, niż gdziekolwiek indziej – czas to pieniądz. A czekanie bez rezultatu jest przecież bez sensu.

Gdzie szukać?

W Internecie najprościej. Co miesiąc możemy znaleźć rankingi z najbardziej rozchwytywanymi kontami firmowymi. Co ciekawe, wszystkie najchętniej wybierane pozbawione są opłat za prowadzenie konta. Dodatkowo, mają pewną pulę przelewów ekspresowych – 2-3 w miesiącu, za które również nie będziemy dodatkowo płacić. Trzeba zwrócić uwagę też na jedną sprawę. Prowadząc konto firmowe, trzeba liczyć się z kilkuzłotową opłatą za prowadzenie karty. Dla przykładu – w Idea Bank jest to 4,99 zł w skali miesiąca. Jednak można uniknąć tej opłaty. Wystarczy tylko, że zdecydujemy się na zrobienie transakcji kartą za kwotę, która przekracza 400 złotych w skali miesiąca.

Rankingi – na co uważać?

Zestawień z kontami firmowymi znajdziemy dzisiaj w sieci całe mnóstwo. Którym ufać i wierzyć,

a których się wystrzegać? Przede wszystkim, trzeba zwracać uwagę na to, na ile kompletne są informacje podawane o konkretnym rachunku dla firm. Przykład - „Najlepsze konto firmowe, wszystko za 0” to znacznie mniej konkretny komunikat niż „Darmowe prowadzenie konta, X przelewów w miesiącu za darmo, przelewy wewnątrz banku bezpłatnie”. Najważniejsze to nie ulegać pierwszemu wrażeniu i powstrzymać się od otwarcia firmowego konta w danym banku, tylko na podstawie obejrzenia reklam i dlatego, że spodobało się nam szczególnie jakieś hasło. Zbyt duże ryzyko ponoszenia niepotrzebnych kosztów. Znacznie lepiej rozsądnie podejść do tematu.
Po co potem kombinować i zmieniać konto, czekając zgodnie z procedurami na transfer środków, zamknięcie rachunki itp.? Przecież nikt dziś nie ma na to czasu.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus