Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » Konto osobiste w mBanku

Konto osobiste w mBanku

Konto osobiste w mBanku

mBank jako jeden z pierwszych w Polsce zaoferował klientom prowadzenie w pełni internetowego rachunku i do dziś pozostaje jedynym podmiotem, w którym wszelkie transakcje wykonuje się on-line.

Sztandarowym produktem mBanku jest eKonto - internetowy rachunek osobisty. Jego założenie odbywa się poprzez formularz na stronie, w którym trzeba wypełnić wszystkie wymagane pola. W trakcie wybiera się także sposób podpisania umowy - może być dostarczona przez kuriera, podpisana w jednym z punktów obsługi Aspiro SA (tzw. mkiosku, których lista dostępna jest na stronie) lub w placówce MultiBanku, należącego do tej samej grupy BRE Bank. Po podpisaniu umowy klient otrzymuje pakiet aktywacyjny z tymczasowym loginem, hasłem i telekodem. Otrzymane dane dostępowe należy zmienić logując się za ich pomocą na stronie banku, każda operacja uwierzytelniana jest kodem, przychodzącym SMS-em na numer telefonu podany we wniosku.

eKonto jest w pełni darmowe. Bank nie pobiera żadnych opłat za jego prowadzenie ani za wykonywane przelewy (wyjątkiem są przelewy ekspresowe - pieniądze w kilka minut znajdują się na rachunku kontrahenta niezależnie od banku, w którym ma konto). Darmowe jest również wydanie i korzystanie z karty debetowej. Do niedawna opłata za nią wynosiła 2 złote, ale nie była pobierana przy miesięcznych płatnościach powyżej 100 złotych. Wypłat gotówki można dokonać bez żadnych opłat w jednym z 7800 bankomatów sieci: Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK. Oprocentowanie nominalne środków na rachunku wynosi 4% w skali roku. Pieniądze można wpłacać na rachunek poprzez wpłatomaty, których lista dostępna jest na stronie, lub w oddziałach mBanku. Klient ma do wyboru kartę MasterCard bądź Visa.

Każdy przelew robiony z eKonta potwierdzany jest ośmiocyfrowym kodem, który przychodzi SMS-em na telefon klienta. Możliwe jest zdefiniowanie odbiorców oraz ustanowienie stałych zleceń. Również za pomocą strony internetowej składa się wnioski o kredyt w rachunku lub gotówkowy, czy o wydanie karty kredytowej.

Swoim klientom mBank oferuje szeroki wachlarz produktów dodatkowych. Ubezpieczenie samochodu, mieszkania, sprzętu RTV i AGD, pakiet medyczny dostępny w kilku wariantach. Umożliwia także otwarcie rachunku maklerskiego eMakler, za którego pomocą można kupować i sprzedawać akcje i obligacje oraz dokonywać transakcji na WIG20.

Biorąc pod uwagę bardzo niskie lub wręcz zerowe koszta utrzymania, szeroką dostępność poprzez stronę internetową lub za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne, a także bogaty pakiet usług dodatkowych, konto w mBanku może być głównym rachunkiem, skupiającym wszystkie aspekty finansowej działalności klienta. 


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus