Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » Konto studenckie – informacje podstawowe

Konto studenckie – informacje podstawowe

Konto studenckie – informacje podstawowe

Jesteś studentem i myślisz o koncie bankowym? Mamy dla Ciebie mały przewodnik po wiedzy niezbędnej do podjęcia właściwej decyzji.

Wiele osób przy wyborze banku kieruje się przede wszystkim popularnością, jaką ma on wśród ich znajomych. Lepiej jednak zapoznać się dokładnie z ofertą kilku banków i wybrać tę dopasowaną do własnych potrzeb. Z pomocą przychodzą zamieszczane na stronach internetowych różnego rodzaju tabele porównawcze, gdzie w sposób przejrzysty pokazane są różnice w parametrach i usługach. Żeby się nie rozczarować, zwracajmy szczególną uwagę na opłaty za przelewy i prowadzenie konta, te informacje bowiem najczęściej nie są podawane w materiałach reklamowych. Szukajmy banku, który oferuje najniższe koszty prowadzenia rachunku, jak i bezprowizyjne wypłaty gotówki z bankomatów. Każdy bank ustala w swoich promocjach zasady, które należy spełnić, by z czasem koszty prowadzenia konta nie wzrosły. Zwykle jest to określona ilość przelewów, jakich mamy dokonać w miesiącu lub liczba płatności bezdotykowych kartą za zakupy. W celu uniknięcia nieporozumień, zawsze czytajmy uważnie regulamin.

Jeśli wykonujemy przelewy drogą internetową, idealnym rozwiązaniem jest znalezienie banku, który nie pobiera za to opłat. W dzisiejszym świecie niewątpliwym atutem konta jest przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. Do tego dostęp do usługi drogą mobilną, tak, by móc w każdej chwili i niemal z każdego miejsca na świecie dokonać transakcji. Zwróćmy uwagę na możliwość tanich wypłat z bankomatów, gdy jesteśmy zagranicą.

Dla osób, które myślą o kredycie studenckim, wybór banku jest nieco bardziej ograniczony, gdyż nie każdy z nich współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Najlepsze na rynku konto dla studentów oferuje między innymi: możliwość szybkiego zakupu ubezpieczenia, błyskawiczne zakładanie kont oszczędnościowych i lokat, a także szereg zniżek w popularnych restauracjach czy centrach handlowych. Żeby to wszystko było zupełnie za darmo, wystarczy dokonać zaledwie kilku transakcji kartą w miesiącu.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus