Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Pożyczki i kredyty » Kredyt na budowę domu – jak wybrać najlepszy?

Kredyt na budowę domu – jak wybrać najlepszy?

Kredyt na budowę domu – jak wybrać najlepszy?

Planujesz budowę własnego domu i rozglądasz się za najlepszym kredytem? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych wskazówek, którymi warto się kierować przy jego wyborze.

Proces budowy domu to przede wszystkim zabezpieczenie finansowe całego przedsięwzięcia. Jest to kosztowna inwestycja i należy zadbać o odpowiedni budżet. Z pomocą przychodzi wiele ofert kredytowych, które wiążą się z podpisaniem umowy kredytowej na wiele lat.

Opcji jest naprawdę dużo, więc warto zwrócić uwagę na to, czy oferta banku uwzględnia:
- całkowite finansowanie budowy domu, bez konieczności przedstawiania rachunków i faktur za materiały oraz prace budowlane,
- sfinansowanie wykończenia domu,
- atrakcyjne dla nas oprocentowanie.

Kredyt na budowę domu składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to finansowanie samej budowy, druga to kredyt hipoteczny po zakończeniu budowy i oddaniu jej do użytku. W obu przypadkach przeznaczenie kredytu się nie zmienia, a jedynie jego warunki i zabezpieczenia. W kwestii kredytu budowlanego, bank będzie od nas oczekiwał zawarcia umowy ubezpieczeniowej, która w razie utraty przez nas pracy czy też ciężkiej choroby zabezpieczy nas przed konsekwencjami finansowymi.

Po zakończeniu budowy i oddaniu domu do użytkowania, nasz kredyt staje się już kredytem hipotecznym. Należy zauważyć, że zabezpieczeniem dla banku jest prawomocny wpis do księgi wieczystej, ale to nie oznacza, że przestajemy być prawnym właścicielem nieruchomości. Oczywiście, w przypadku niepłacenia przez nas rat kredytu, bank poprzez postępowanie windykacyjne może zająć nieruchomość w ramach dochodzenia swoich wierzytelności. Hipoteka, która zabezpiecza wyłącznie wierzytelności pieniężne, wygasa wraz ze spłatą całkowitą kredytu.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus