Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Laptopy poleasingowe – jak to działa?

Laptopy poleasingowe – jak to działa?

Laptopy poleasingowe – jak to działa?

Remarketing sprzętu to rozwiązanie przyjazne dla środowiska i pozwalające zaoszczędzić pieniądze na zakupie elektroniki. Dowiedz się, na czym polega kupno laptopów poleasingowych, co dzięki niemu można zyskać i na jakie cechy notebooków warto zwracać uwagę.

Kupno laptopów poleasingowych

Laptopy poleasingowe są najczęściej sprzętem używanym wcześniej przez korporacje. Sklepy zajmujące się remarketingiem urządzeń dokładnie sprawdzają stan techniczny i wizualny komputerów dostarczanych przez firmy. Co istotne, w ofercie wspomnianych sprzedawców znajduje się wiele laptopów poleasingowych najwyższej klasy, wyprodukowanych przez renomowane marki, np. przez Dell, HP czy Lenovo. Notebooki firmowe są najczęściej wymieniane po 2-3 latach, więc do sprzedaży poleasingowej trafia bardzo dobry sprzęt. Wszystkie urządzenia posiadają najnowsze, legalne systemy operacyjne. Decydując się na zakup laptopa poleasingowego, możemy zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Używany sprzęt kupimy nawet do 70% taniej niż nowy z salonu.

 

Laptopy poleasingowe – na co zwrócić uwagę?

Aby nie zostać oszukanym, laptopy poleasingowe należy nabywać wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców. Kolejną ważną kwestią okazuje się stan techniczny sprzętu. Zaufane, profesjonalne sklepy posiadają w swojej ofercie jedynie modele w dobrym stanie. Trzeba również wiedzieć, że sprzedawcy poleasingowych urządzeń powinni dostosować cenę w taki sposób, by nabycie produktu stało się znacznie bardziej opłacalne niż zakup nowego.

 

Kondycja laptopa poleasingowego

Decydując się na kupienie używanego laptopa ze sprzedaży poleasingowej, warto znać klasy kondycji obowiązujące w międzynarodowej klasyfikacji. W sklepach znajdziemy wiele komputerów o klasie A lub A-, dlatego powinniśmy sprawdzić ich specyfikę. Laptopy zakwalifikowane do klasy A posiadają nieskazitelną matrycę bez rys i martwych pikseli, drobne ślady użytkowania i minimalnie wytartą klawiaturę. Sprzęt poleasingowy klasy A nie ma żadnych wgnieceń i pęknięć obudowy, rys, ubytków ani przebarwień. Z kolei komputery o klasie A- mogą posiadać minimalne rysy na ekranie, niewidoczne po włączeniu, delikatne rysy na obudowie, niewielkie pęknięcia, mało widoczne wgniecenia, wytartą klawiaturę i wyczuwalne luzy przy zawiasach. Sprzęt klasy A- jest pozbawiony widocznych spotów i ubytków matrycy, pęknięć na rogach obudowy oraz głębokich rys.

 

Laptopy poleasingowe – dlaczego warto?

Oprócz korzystnej ceny, za kupnem laptopów poleasingowych przemawia również inna ważna kwestia – gwarancja. Zakupiony sprzęt objęty jest często roczną gwarancją. Ponadto w wielu renomowanych sklepach możemy liczyć na szybką wysyłkę i darmowy zwrot. Co więcej, zakupiony laptop poleasingowy będzie gotowy do pracy.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem niezawodnego urządzenia do domu lub biura, rozważ nabycie laptopa poleasingowego. Używany sprzęt jest nie tylko całkowicie sprawny, ale też atrakcyjny cenowo. Ponadto obejmuje go roczna gwarancja, a do jego wyposażenia należy legalne oprogramowanie.


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus