Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Lokaty » Lokaty przez internet – czy są bezpieczne?

Lokaty przez internet – czy są bezpieczne?

Lokaty przez internet – czy są bezpieczne?

Podążając za technologicznym duchem czasu, rozwinęły się narzędzia, dzięki którym możemy inwestować nasze pieniądze nie wychodząc z domu. Dziś kilka słów o lokatach zakładanych online i sposobach ich zabezpieczania.

Rynek finansowy rozwija się niezwykle prężnie, a razem z nim następuje rozwój narzędzi, służących do zarządzania pieniędzmi. Banki oferują nam wiele form oszczędzania. Jedną z nich są lokaty, krótko lub długoterminowe. Dzięki internetowi założenie takiej lokaty jest banalnie proste i dodatkowo oszczędza nasz czas.

Wielu z Was pyta, czy to w ogóle bezpieczne? Sieć internetowa pełna jest wielu niebezpieczeństw i pułapek, które tylko czekają, aż w nie wpadniemy, by dostęp do naszych kont bankowych czy też danych osobowych wpadł w niepowołane ręce. Można by wymieniać zagrożenia bez końca, skupmy się jednak na zakładaniu lokaty właśnie tą drogą.

Oprócz szeregu zabezpieczeń, jakie oferują banki na swoich stronach, my jako użytkownicy też musimy zwracać uwagę na kilka szczegółów podczas operacji finansowych online. Na początku pamiętajmy o tym by, do serwisów bankowych logować się na zaufanym sprzęcie. Niech nie będzie to komputer w kafejce internetowej czy ogólnodostępny laptop w miejscu pracy. Ważne, by nasz komputer był odpowiednio zabezpieczony przed wirusami, dlatego należy wyposażyć go w aktualny program antywirusowy wraz z zaporami.

Banki zapewniają nam bezpieczeństwo podczas korzystania z usług online, a wszelkie formularze, które wypełniamy w sieci, są szyfrowane. Bardzo istotną informacją jest to, że banki posługują się takimi narzędziami, jak: karty kodów, login, telekody czy innego rodzaju hasła jednorazowe. Nigdy poprzez potwierdzenie e-mailem czy przez rozmowę telefoniczną. Musimy więc pamiętać, że osoby podające się przez telefon za pracowników banku to zwykle oszuści. Dokładnie tak samo jest w przypadku e-maili z zapytaniem o jakiekolwiek dane, potwierdzające naszą godność czy adres. Pamiętajmy więc zawsze o korzystaniu z autoryzowanych przez bank narzędzi.

Podsumowując i jednocześnie odpowiadając na zadane wcześniej pytanie – tak, lokaty zakładane online są bezpieczne, oczywiście pod warunkiem, że my sami dbamy o podstawowe względy bezpieczeństwa. Banki, ze swojej strony, gwarantują wystarczające narzędzia szyfrujące i autoryzacyjne, które zapewniają bezpieczeństwo naszym transakcjom online.


TAGI: , , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus