Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » Na co zwrócić uwagę, wybierając firmowe konto bankowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmowe konto bankowe?

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmowe konto bankowe?

Założenie firmy pociąga za sobą konieczność przeprowadzenia licznych, skomplikowanych operacji, które mają wpływ na jej dalszą działalność. Aby zaoszczędzić sobie problemów finansowych bądź prawnych, warto zadbać o wsparcie specjalisty, jakim jest radca prawny.

Podstawowe narzędzie każdego przedsiębiorcy

Jedną z trudniejszych decyzji może okazać się wybór banku, w którym otworzymy rachunek firmowy. To dzięki współpracy z bankiem realizujemy transakcje kupna-sprzedaży czy wypłaty wynagrodzenia dla pracowników. Korzystając z konta firmowego, przeprowadzamy również rozliczenia podatkowe i ZUS, do czego dodatkowo obligują nas przepisy prawa.

 

Dobre decyzje wymagają czasu

Wybór odpowiedniego konta firmowego bezsprzecznie wymaga zapoznania się z ofertą rynkową, co jest czasochłonne. Niezwykle pomocne może być wsparcie radcy prawnego, który zajmie się analizą dokumentów za nas. Jak w tym gąszczu ofert się nie pogubić? Na co należy zwrócić uwagę?

 

Konto firmowe a opłaty

Z chwilą otworzenia konta klient ma obowiązek uiszczania opłat związanych z jego prowadzeniem. Ich wysokość jest niezwykle ważna, gdyż to one generują stałe koszty.

Banki pobierają opłaty od wszystkich standardowych operacji wykonywanych za pośrednictwem rachunku. Mogą one dotyczyć: polecenia przelewu, stałego zlecenia, autoryzacji płatności przez sms czy sprawdzenia salda w bankomacie.
Od każdej zrealizowanej usługi bank może pobierać opłaty. Jeśli w skali miesiąca jest ich bardzo dużo, te koszty są wysokie.

Przed podpisaniem umowy o prowadzenie konta warto przeanalizować tabelę opłat i prowizji. Niezwykle pomocne może być wsparcie radcy prawnego, który podpowie i doradzi. A przede wszystkim podda weryfikacji wszystkie zapisy w umowie, również te naniesione „mniejszym drukiem”. Taki zabieg może przynieść nam oszczędności nawet do kilkuset złotych rocznie.

 

Integralna część konta - karta płatnicza, karta kredytowa

Zanim zdecydujemy się na kartę płatniczą, powinniśmy sprawdzić, jak wysokie koszty będziemy musieli ponieść z tytułu jej wyrobienia i użytkowania. W przypadku kart kredytowych istotną rolę odgrywa elastyczność linii kredytowej. Karta kredytowa jest rozwiązaniem szczególnie przydatnym w transakcjach z kontrahentami, gdyż umożliwia spłacanie zobowiązań bez zbędnej zwłoki, nawet gdy na koncie nie mamy własnych środków.

 

Bezpieczeństwo transakcji

Bezpieczeństwo transakcji jest szczególnie istotne przy operacjach realizowanych za pośrednictwem internetu lub telefonu. Należy znaleźć najwygodniejszy dla siebie sposób autoryzacji transakcji: token, kartę kodów jednorazowych lub autoryzację przez sms.

 

Kompleksowość usług
W ramach prowadzenia konta w danym banku możemy skorzystać z dodatkowych usług. Mogą to być konta oszczędnościowe, możliwość zaciągnięcia kredytu, wsparcie księgowe. Ta kompleksowość działań dla nas oznacza oszczędność czasu, bo wszystko możemy załatwić w jednym miejscu.

Jeżeli zamierzamy operować dużym kapitałem na koncie firmowym, powinniśmy zadbać o jego odpowiednie oprocentowanie.


Duża konkurencja  w zakresie konta firmowego wymaga analizy rynku wykonanej samodzielnie lub zleconej radcy prawnemu, którego znajdziesz tutaj. To inwestycja, która wymaga czasu, jednak z pewnością zwróci się w postaci oszczędności i długotrwałego zadowolenia.


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus