Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Na czym polegają opcję binarne?

Na czym polegają opcję binarne?

Na czym polegają opcję binarne?

Jak wszystkie nowe instrumenty finansowe, tak i istniejące od roku 2008 opcje binarne cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Na czym jednak polegają i jakie perspektywy zysków oferują?

Tracisz lub zyskujesz – przejrzyste zasady

Opcje binarne to instrument, który cechuje się przede wszystkim łatwymi do zrozumienia zasadami. Po prostu musisz przewidzieć wartość waloru w czasie, kiedy interesująca cię opcja będzie wygasać. Jeśli twoje prognozy okażą się trafne (to znaczy opcja wygaśnie w cenie, czyli on the money), na twoje konto wpłynie ustalony z góry odsetek od zainwestowanej kwoty – a ten u wielu brokerów wynosi nawet osiemdziesiąt procent. Opcje binarne są, jak widać, idealnym sposobem inwestowania na giełdzie – nawet dla osób mniej zorientowanych w realiach światowych rynków. 


Walory, czyli czego dotyczą opcje binarne

Opcje binarne mogą dotyczyć praktycznie wszystkiego. W zależności od platformy, możesz za ich pomocą inwestować w FOREX, Giełdę Papierów Wartościowych, obstawiać ceny określonych produktów lub nawet warunki pogodowe w różnych częściach świata. Przyda się zatem umiejętność analizowania różnych czynników i wyciągania odpowiednich wniosków – dzięki nim ryzyko straty znacznie się zmniejszy. 


Ile możesz stracić a ile zyskać?

Zyski oferowane przez opcje binarne są naprawdę duże – w zależności od wybranego przez ciebie brokera, możesz zarobić od pięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu procent zainwestowanej kwoty. Niestety, równie duże jest ryzyko straty, bowiem w przypadku, gdy twoje przewidywania nie będą trafione, możesz odejść z niczym. W wielu biurach nie stracisz jednak wszystkiego – broker zwróci ci choć część (od dziesięciu do piętnastu procent) początkowego kapitału. 


Rodzaje opcji binarnych

Mogą zamykać się zarówno po minucie, jak i po roku. Opcje binarne klasyfikuje się nie tylko ze względu na okres trwania – wyróżnić można także opcje One Touch, Up/Down lub opcje graniczne.


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus