Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Pożyczki i kredyty » Na jaki cel wziąć kredyt hipoteczny?

Na jaki cel wziąć kredyt hipoteczny?

Na jaki cel wziąć kredyt hipoteczny?

Całe życie pracujemy. Zarabiamy na utrzymanie. Gdy otrzymujemy wypłatę, w pierwszej kolejności nabywamy dobra pierwszej potrzeby. Niektórym z nas udaje się odłożyć część zarobionych pieniędzy na wybrany wcześniej cel. Zazwyczaj nasze plany dotyczą zakupu jakiegoś środka trwałego, np. domu.

Bank przychodzi nam z pomocą w wielu trudnych sytuacjach. Również wtedy, gdy potrzebujemy gotówki, aby spełnić nasze marzenia. Szansą dla nas jest wówczas kredyt hipoteczny. Możemy przeznaczyć go na zakup mieszkania lub domu. Jeśli z kolei mamy w planach zakup działki, na której dom ma powstać, również wtedy możemy go otrzymać. Innymi sytuacjami, w których możemy starać się o uzyskanie kredytu hipotecznego, jest dokończenie rozpoczętej budowy, planowane wykonanie remontu lokalu lub przebudowa posiadanej nieruchomości.

 

Zdolność kredytowa

Musimy jednak pamiętać, że bardzo duży wpływ na wysokość kredytu, jaki otrzymamy, ma nasza zdolność kredytowa. Zależy ona od naszej historii kredytowej oraz obecnej sytuacji finansowej. Nie jest tajemnicą, że im większe zarobki, tym lepsza zdolność kredytowa. Aby sprawdzić zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy, każdy bank porówna jego dochody i koszty stałe. Jeśli masz już jakieś inne kredyty lub istotne zobowiazania finansowe - pomniejszą one zdolność kredytową. Nie zawsze udaje się otrzymać kredyt w potrzebnej kwocie. Warto wtedy zwrócić się do innego banku, bowiem każdy wylicza naszą zdolność kredytową według własnych zasad. W oszacowaniu Twojej zdolności kredytowej pomoże kalkulator online.

 

Na ile lat wziąć kredyt?

Kredyt hipoteczny jest zazwyczaj udzielany na długi okres czasu, nawet do 40 lat. Warto się dobrze zastanowić nad tym, na ile lat wziąć kredyt hipoteczny. Z jednej strony im dłuższy kredyt, tym teoretycznie wyższy koszt. Z drugiej natomiast można go przecież przedpłacać (zobacz, o co chodzi: http://hipotekaodpodstaw.pl/wziac-kredyt-hipoteczny/). Więc podejmując się tego rodzaju finansowania budowy lub zakupu mieszkania, musimy mieć na uwadze stałe zwiększenie naszych comiesięcznych wydatków. Niektóre banki udzielają karencji, tzn. odsunięcia terminu spłaty raty w momencie realizacji inwestycji. Jednak również po wybudowaniu domu lub gdy zakup mieszkania został już dokonany, możemy wnioskować o tak zwane wakacje kredytowe. Jest to możliwość zawieszenia spłaty jednej z rat kredytu.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na kredyt hipoteczny, pozostaje nam jedynie dokonanie planowanej inwestycji i utrzymywanie naszych dochodów na w miarę stałym poziomie. Dzięki kredytom możemy zrealizować nasze marzenia, jednak nie pozwólmy, aby obróciły się one przeciwko nam.


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus