Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » Największe banki detaliczne działające w Polsce - do kogo należą?

Największe banki detaliczne działające w Polsce - do kogo należą?

Największe banki detaliczne działające w Polsce - do kogo należą?

Dobre, bo polskie - taką maksymą chcielibyśmy się kierować także przy wyborze banku. Dlatego też bez względu na wszystko niektórzy skłonni są do korzystania nawet z droższych usług finansowych w celu wspierania polskiego kapitału.

Największe banki detaliczne w Polsce

Ze względu na aktywa są to:

 • PKO BP

 • Pekao S.A

 • mBank

 • BZWBK

 • ING Bank Śląski

Niestety tylko jeden z nich reprezentuje kapitał polski i jest nim PKO BP. W pozostałych przypadkach mamy do czynienia z dominacją obcego kapitału. Czy to aż tak istotne? Na pewno stało się pretekstem do wprowadzenia przez nowe władze w Polsce podatku bankowego. A wypracowywany przez nas kapitał nie w całości zasila kieszenie naszego kraju.

Nie ma powodów do paniki

Banki nie zależnie od tego kto posiada w nich pakiet własnościowy rozwijają polską gospodarkę. Chociażby dlatego, że są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, a mówienie o wyprzedawaniu Polski to czysta demagogia.

Jeśli jednak chcesz wspierać polskie

To nie jesteś skazany wyłącznie na PKO BP. Polski kapitał reprezentują banki spoza czołowej piątki. A są nimi:

 • Getin Noble

 • Plus Bank

 • Boś Bank

 • Bank Pocztowy

 • Idea Bank

Dla tych dla których najważniejsza jest jakość usług, a nie flaga kapitału argumentem są właśnie rozwiązania oferowane przez Banki. Nie bez powodu swego czasu mBank stał się wiodącym bankiem na naszym rynku, będąc jednocześnie prekursorem bankowości internetowej najwyższej jakości. Nikt nie może Bankowi odmówić jego świetności, ale teraz na rynku pojawiło się wielu innych graczy z równie ciekawą ofertą. Mowa tu właśnie o Idea Banku Plus Banku, które mają bardzo ciekawą ofertę internetową zarówno dla firm jak i osób prywatnych. BOŚ Bank stale zaś trzyma klientom instytucjonalnym i indywidualnym otwarte drzwi do kredytów na innowacje z dotacjami unijnymi. Oczywiście są to innowacje związane z ochroną środowiska i zasobów naturalnych. Kolejny polski gracz Bank Pocztowy zamierza rozszerzyć swoją internetową działalność. Tworząc nową markę bankowości elektronicznej ENVELO. To z pewnością sprawi, że bank zdobędzie nowy segment młodszych i lepiej zarabiających klientów, a rynek stanie się jeszcze bardziej konkurencyjny. Polski kapitał dobrze sobie więc radzi i ma wiele do zaoferowania.


TAGI: , , ,

 • O nas

  Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

 • Kategorie   

  Menu

comments powered by Disqus