Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » Niekorzystne zmiany dla klientów banku ING (nowa taryfa opłat)

Niekorzystne zmiany dla klientów banku ING (nowa taryfa opłat)

Niekorzystne zmiany dla klientów banku ING (nowa taryfa opłat)

Ostatnimi czasy słyszy się, że dużo banków wprowadza znaczne zmiany w tabelach prowizji i opłat i stało się tak również w przypadku banku ING.

Do tej pory bank ten posiadał naprawdę dobrą i odpowiadającą wielu klientom ofertę – bezpłatne konto połączone z kartą pod warunkiem, że miesięcznie zostanie wydana kwota przekraczająca 300zł. Niestety, ale od początku lutego 2016r. sytuacja uległa lekkiej zmianie.

Prowizja za wypłaty z bankomatów

Posiadacze kont w banku ING do tej pory mogli swobodnie korzystać z bankomatów dostępnych na terenie całego kraju bez konieczności płacenia za to. Niestety, ale od lutego każdorazowe skorzystanie z bankomatu i wypłata jakiejkolwiek kwoty równoznaczna będzie z prowizją w wysokości 2.5zł. Do 29 stycznia każda wypłata była darmowa, a jedynym zobowiązaniem, które było konieczne do pokrycia to te z tytułu utrzymania samej karty.

Mniej opłacalne transakcje zagraniczne

Druga zmieniona rzecz nie jest tak bardzo zauważalna jak pierwsza, ale mimo to nie można o niej zapominać. Od 30 stycznia bank ING wpadł na pomysł by pobierać opłaty od transakcji walutowych – czyli nic innego jak żerowanie na swoich klientach. Opłata w wysokości 3% pobierana dla kart debetowych VISA oznacza, że płacąc za coś w innej walucie niż PLN bank będzie pobierać opłatę za… same przewalutowanie.

Co można zrobić?

Specjaliści przewidują, że to dopiero początek w zmianach tabel opłat i prowizji. Na naszym rynku dostępne jest jeszcze kilka innych banków, które do tej pory zostają przy swoich wcześniejszych warunkach i jak można zauważyć po wykonaniu dogłębnej analizy – bardziej korzystniejszych na ten moment niż bank ING. Osoby, które nie chcą płacić za transakcje walutowe oraz wypłaty z bankomatów powinny skierować wzrok w stronę stosunkowo nowych banków np. Credit Agricole, który utrzymuje darmowe utrzymywanie konta oraz darmowe wypłacanie środków z bankomatów w całej Polsce. Klient od zawsze ceni sobie usługi, które wyjdą mu jak najlepiej i jest to całkowicie zrozumiałe!


TAGI: , , , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus