Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Opcje binarne - czym jest konto demo?

Opcje binarne - czym jest konto demo?

Opcje binarne - czym jest konto demo?

Opcje binarne (zwane inaczej cyfrowymi) to coraz popularniejszy na świecie instrument finansowy, pozwalający nawet mało doświadczonym użytkownikom inwestować i zarabiać na giełdzie.

Powstały w połowie 2008 roku, a od pewnego czasu zyskują coraz większe zainteresowanie w Europie, w tym i w Polsce. Głównym tego powodem jest fakt, że inwestorzy bez dogłębnej wiedzy finansowej mogą wziąć udział w obrocie walutami, towarami, akcjami oraz indeksami giełdowymi.

Handel opcjami binarnymi jest bardzo prosty, gdyż inwestor dokonuje wyboru jedynie między wzrostem a spadkiem aktywów. Istnieją tylko dwa kierunki opcji i jedynie wartość opcji w momencie wygaśnięcia ma dla grającego znaczenie. Nieważne, co działo się podczas trwania sesji, istotne jest jedynie to, czy wygasa ona poniżej czy powyżej ceny wyjściowej.


W opcjach binarnych potencjalny zwrot jest pewny i znany jeszcze przed dokonaniem handlu. Charakteryzują się one stałą wysokością świadczenia dla nabywcy, w większości oferując zwrot w wysokości 65-71% zainwestowanej kwoty.

Chcący rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem za pomocą tego instrumentu, muszą założyć konto na jednym z wielu portali brokerskich (w Polsce rodzimą wersję platformy udostępnia Opteck). Konto to dostępne jest po wpłaceniu depozytu (minimalne kwoty są różne dla różnych platform i zaczynają się od 100 USD). W niektórych wariantach możliwa jest gra "na próbę", czyli konto demo - przez okres np. jednej godziny, bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Ma to na celu umożliwienie nowym korzystającym sprawdzenia się, a potem swobodnego wycofania wkładu. Po założeniu konta wystarczy tylko:

 • zadecydować, w co chce się zainwestować,
 • wybrać kwotę inwestycji,
 • zdecydować o kierunku ruchu opcji.

 

Jeśli przyjmujemy, że wartość aktywu wzrośnie w określonym przez nas przedziale czasu, wybieramy opcję „high” (wzrost), a jeżeli przewidujemy spadek ceny, wybieramy „low” (spadek). Czas trwania opcji to zazwyczaj od kilku minut do kilku godzin, a zysk z opcji może wynosić nawet do 100% wkładu. Minimalny zwrot przy błędnej decyzji to z reguły 15% zainwestowanego kapitału.

 

Głównymi zaletami opcji binarnych są:

 • kontrola nad ryzykiem – znamy dokładną wielkość procentową potencjalnego zysku lub straty,
 • prostota – wystarczy podjąć decyzję odnośnie przyszłego kierunku zmiany ceny wybranego aktywa – wzrost lub spadek,
 • możliwość zabezpieczenia pozycji (hedging) – otwarta stratna transakcja może być zabezpieczona przez kolejną opcję binarną w celu minimalizacji ryzyka straty pierwotnej pozycji,
 • dostępność czasowa – dokonywanie transakcji możliwe jest na bieżąco 24 godziny na dobę, także podczas weekendów,
 • szeroki wachlarz dostępnych aktywów – opcje binarne dają możliwość inwestowania w waluty, towary, akcje oraz indeksy giełdowe, zupełnie jak podczas "prawdziwej" sesji giełdowej,
 • dowolny okres inwestycji – terminy opcji binarnych mogą trwać kilka minut, godzin, dni lub przybierać formę długotrwałą - wszystko zależy od inwestora.

TAGI: , , ,

 • O nas

  Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

 • Kategorie   

  Menu

comments powered by Disqus