Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Opcje binarne – wszystko, co musisz wiedzieć na początku

Opcje binarne – wszystko, co musisz wiedzieć na początku

Opcje binarne – wszystko, co musisz wiedzieć na początku

Opcje binarne cieszą się szczególną popularnością wśród osób, które stawiają na giełdzie swoje pierwsze kroki. Czym się charakteryzuje ten produkt finansowy i jak na nim zarobić?

Czym są opcje binarne?

Są to pochodne instrumenty finansowe, możliwe do nabycia w internecie. Swoją nazwę zawdzięczają zerojedynkowej możliwości, jaką oferują: można na nich albo zyskać, albo stracić. Wartość opcji binarnych zależna jest od wielu rozmaitych czynników, które w nazewnictwie giełdowym określa się instrumentami bazowymi. W skład tych ostatnich wchodzi m. in. wartość indeksu giełdowego oraz kurs akcji. Ale nie tylko. Instrumentem bazowym może być również średnia temperatura bądź intensywność opadów atmosferycznych w określonym czasie.


Jak zarobić na opcjach binarnych?

Zanim podejmiesz jakiekolwiek wiążące kroki, powinieneś najpierw zaznajomić się teoretycznymi podstawami funkcjonowania giełdy oraz rynku Forex. Jest to krok absolutnie niezbędny na drodze do sukcesu finansowego. Gra na giełdzie bez wcześniejszego przygotowania teoretycznego może się skończyć zupełną porażką. Zresztą opcje binarne nie przewidują żadnej innej możliwości poza zupełną porażką bądź stuprocentowym sukcesem.

Nabyłeś zatem opcję binarną: co dalej? Otóż wystarczy teraz wskazać jeden z dwu możliwych kierunków, w których będzie podążała jej cena. Może albo wzróść, albo spaść. W razie spełnienia się twojej prognozy otrzymasz od 70% do 90% zainwestowanej kwoty. W przeciwnym wypadku – wszystko stracisz.

Opcje binarne mają to do siebie, że można na nich bardzo szybko zarobić – i to na krok nie ruszając się z domu. Wystarczy sprawny komputer i połączenie internetowe. W przeciwieństwie do innych instrumentów finansowych opcje binarne nie pociągają za sobą poważnego ryzyka. Dlaczego? O tym poniżej.


Opcje binarne: czy są bezpieczne?

Straty możliwe do poniesienia przy zakupie opcji binarnych da się dokładnie przewidzieć, w związku z czym operacje giełdowe związane z tymi instrumentami finansowymi są całkowicie bezpieczne. Właśnie tej przewidywalności opcje binarne zawdzięczają swoją popularność wśród osób, które nie mogą poszczycić się dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu operacji giełdowych. Na opcjach binarnych można stracić tylko to, co się zainwestowało – ani grosza więcej.


TAGI: ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus