Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Szybki kantor internetowy

Szybki kantor internetowy

Szybki kantor internetowy

Pieniądze nas fascynują - napisano wiele poczytnych książek na temat tego, jak osiągnąć sukces i stać się bogatym. Jednak nie mniej interesujące są historie dotyczące powstania walut, ciekawostki związane z projektowaniem banknotów czy wizerunkami, które je zdobią.

Szybki kantor internetowy

Nie każdy wie, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy organizuje co rok konkurs na najpiękniejszą walutę. Już dwukrotnie zwyciężyła w nim hrywna. Ukraińskim banknotom zwycięstwo zapewniły dwa fakty - po pierwsze cieszą oczy, a po drugie są najbardziej spośród wszystkich walut odporne na ścieranie. Wizerunek polskich banknotów - zarówno tych współczesnych, jak i tych służących nam przed denominacją złotego w 1995 roku - to zasługa Andrzeja Heidricha, plastyka i grafika, który jest również twórcą wielu znaczków pocztowych. Pierwszym banknotem jego autorstwa, który wszedł do obiegu była pięćsetzłotówka z Tadeuszem Kościuszką. Polacy nosili go w portfelach przez ponad 20 lat, bowiem już od roku 1974. Również obecne banknoty z wizerunkami królów Polski są dziełem tego artysty. Jednak uroda banknotów jest ich wartością dodatkową. Najważniejsze, by waluta była silna i konkurencyjna.

W obecnych czasach, gdy coraz więcej podróżujemy, obce waluty, nawet te najbardziej egzotyczne, coraz częściej trafiają do naszych rąk. A od czasu powstania kantorów internetowych można je zdobyć niezwykle łatwo. Kantor internetowy to bardzo wygodne rozwiązanie, dla tych, którym zależy na czasie. Aby wymienić walutę online wystarczy dosłownie kilka minut. Działanie wirtualnych kantorów jest bardzo proste. Klient dokonuje przelewu środków, które chce wymienić, na wskazane przez system konto. W przelewie zwrotnym otrzymuje odpowiednią kwotę w wybranej walucie. Ten sposób wymiany pieniędzy to nie tylko komfort i wygoda, ale też bezpieczeństwo – posiadanie przy sobie gotówki, zawsze jest ryzykowne i kusi złodziei. Na stronach kalkulatorów walut znajdziemy też wiele informacji dotyczących kursów walut czy bezpieczeństwa transakcji.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus