Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Tanie OC - jakie towarzystwo wybrać?

Tanie OC - jakie towarzystwo wybrać?

Tanie OC - jakie towarzystwo wybrać?

Zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego właściciela samochodu. Gwarantuje ono pokrycie kosztów szkód, które mogą zostać wyrządzone innym kierowcom. Z każdym rokiem ceny ubezpieczenia OC dla pojazdów zmieniają się, dlatego warto poświęcić chwilę, aby dokładniej przyjrzeć się zmianom.

Prawie każdy kierowca co roku ma do czynienia z podwyżką ceny ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jak podaje agencja AB Port, OC w 2016 roku podrożało średnio o 19% w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie dziwi zatem fakt, że właściciele pojazdów szukają jak najtańszej opcji ubezpieczenia.

Koszty OC zależą od wielu czynników. Przede wszystkim największe znaczenie ma wybór odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Ofert jest bez liku, dlatego warto skorzystać z pomocy kalkulatora ubezpieczenia OC. Dzięki niemu kierowca może szybko i łatwo porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy tylko uzupełnić dane o samochodzie, aby otrzymać listę proponowanych cen ubezpieczenia OC.

Często znane i reklamowane towarzystwa ubezpieczeniowe proponują znacznie wyższe ceny niż te mniej popularne, dlatego szukając dobrej oferty, nie warto ślepo ufać firmom, o których głośno jest w mediach.

Wysokość składki ubezpieczenia OC jest uzależniona również od ubezpieczającego pojazd. Liczy się w tym przypadku jego wiek i bezkolizyjna jazda. Wiele firm obniża lub podwyższa swoje stawki, biorąc pod uwagę wiek właściciela.

Kierowcy planujący tanio ubezpieczyć pojazd w 2017 roku powinni na bieżąco śledzić propozycje różnych towarzystw, ponieważ mogą natrafić na promocje. Koszty można zmniejszyć, zawierając umowę przez Internet.

Dobrym wyborem jest skorzystanie z usług multiagencji ubezpieczeniowych, oferujących różne warianty ubezpieczeń, pochodzących z wielu towarzystw. Przykładowo, Centrum Doradcze z Białegostoku współpracuje aż z 15 firmami ubezpieczeniowymi, m.in. z: Aviva, ERGO Hestia, Link4, Allianz, MTU, InterRisk, Proama, Gothaer. Aby poznać wszystkich partnerów agencji, wejdź tutaj. Wybranie tej opcji jest dla wielu idealnym rozwiązaniem, ponieważ z pomocą doradcy możliwe jest wybranie odpowiedniego OC, spełniającego wszystkie wymagania klienta. Takie multiagencje z pewnością służą pomocą w każdym mieście. Wiele z nich oferuje dodatkowo bezpłatny przyjazd do klientów, co jest ich dodatkowym atutem. Tak też jest w przypadku agencji Centrum Doradcze, o której dowiesz się więcej na stronie http://www.centrumdoradcze.com

Na wysokość ubezpieczenia OC wpływ ma również region kraju. Na przykład w 2016 roku 35-letni żonaty mężczyzna, posiadający prawo jazdy od 16 lat, mający prawo do zniżek, jeżdżący Volkswagenem Golfem V z 2006 roku z hatchback o przebiegu 2000 tys. km i silniku diesla 1.9 L, najtaniej ubezpieczył samochód w stolicy Podkarpacia (413 zł w Liberty Ubezpieczenia), a najdrożej we Wrocławiu (571 zł w Benefia).

W styczniu 2016 roku najtańsze OC oferowało towarzystwo Liberty Ubezpieczenia aż w 11 miastach w Polsce. Znane polskie firmy, tj. Warta, PZU oraz ERGO Hestia, oferują swoim klientom stawki ubezpieczeniowe mieszczące się w średniej kwocie ubezpieczeń. Analiza stawek OC z 2016 roku wykazała, że najbardziej swoje ceny za zakup OC podniosła firma Compensa. Podwyżki najbardziej odczuli kierowcy z Bydgoszczy, Kielc oraz Lublina, gdzie stawki podwyższono średnio o 43%.
Średnie wysokości swoich stawek OC utrzymało w 2016 roku jedynie przedsiębiorstwo Liberty Ubezpieczenia. Najmniejsze podwyżki natomiast wprowadziły takie firmy jak: Generali, AVIVA, AXA Direct oraz InterRisk.

Jak widać, wybór ubezpieczycieli jest w obecnych czasach ogromny, a na wysokość stawki OC składa się wiele czynników. Aby niepotrzebnie nie przepłacać, warto zapoznać się z jak największą ilością ofert. Tylko w ten sposób możemy zaoszczędzić kilkaset złotych. Pośpiech i nieprzemyślane działania przy wyborze ubezpieczyciela nie są wskazane.
 


TAGI: , , , , , , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus