Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Oszczędzanie » Wakacje za granicą – szybkie sposoby na transfer pieniędzy

Wakacje za granicą – szybkie sposoby na transfer pieniędzy

Wakacje za granicą – szybkie sposoby na transfer pieniędzy

Upragniony urlop może szybko przemienić się w prawdziwe piekło, jeśli urlopowiczom nagle zabraknie środków, by móc go przeżyć. W takich sytuacjach liczy się czas – kiedy trzeba zapłacić za hotel bądź wyżywienie, nie ma ani chwili do stracenia.

Nieszczęśliwe przypadki

Kiedy przebywa się na wakacjach za granicą, można doświadczyć wielu przeżyć – zarówno tych dobrych, jak i złych. Większości osób udaje się spędzić beztroski urlop, ale nie wszyscy mają tyle szczęścia. Na zatłoczonych plażach i skwerach, w ciasnym metrze i na rojących się od turystów placach łatwo o utratę portfela, a nawet całej torebki czy plecaka. Stare powiedzenie mówi, że okazja czyni złodzieja i w rzeczywistości tak jest – a jaką lepszą okazję ma kieszonkowiec, jeżeli nie upolowanie rozkojarzonego turysty-obcokrajowca? Zresztą, czasem nie trzeba nawet czyhającego na sposobność złodziejaszka, by stracić pieniądze i kartę kredytową – wystarczy odrobina wakacyjnego roztargnienia i zapomnienia, by zostawić gdzieś torebkę bądź portfel, zapominając o ich istnieniu do momentu, kiedy znowu staną się potrzebne.

Potrzeba natychmiastowego uzyskania gotówki pojawia się również w momencie, kiedy nie gubi się portfela, ale trzeba kupić na miejscu zastępcze ubrania i inne przedmioty użytku codziennego, bez których nie można się obejść na wakacjach. Wówczas duża część środków, które miały być przeznaczone na zakwaterowanie i wyżywienie, musi być wykorzystana do wyposażenia się choćby w odzież.

 

Gdy krótki urlop to za mało...

Owszem, zdarza się, że brak środków do życia podczas wakacji wynika z kradzieży bądź zgubienia portfela, ale bywa też tak, że urlopowicze nagle decydują się przedłużyć swój pobyt za granicą, a nie zaplanowali odpowiednio wcześniej tego, że może im być potrzebna większa ilość pieniędzy. To samo dotyczy sytuacji, w której wakacyjne uciechy kosztują za dużo i nie wystarcza środków na bardziej przyziemne wydatki, takie jak choćby żywność. Bez względu jednak na to, gdzie podziały się pieniądze i w jakich okolicznościach zniknęły, ich natychmiastowy zastrzyk jest najwyższą koniecznością.

 

Międzynarodowy transfer pieniędzy

Rzadko jest tak, że podczas wyjazdu wakacyjnego można zwrócić się o pomoc finansową do przyjaciela bądź członka rodziny, który jest z nami. Zdecydowanie częściej trzeba poprosić o przelew bliskich przebywających w Polsce.

Międzynarodowe przekazy pieniężne jeszcze niedawno były kosztownymi transakcjami, które w dodatku przebiegały powoli. Obecnie jest zupełnie inaczej – sprawdź sam ofertę firmy zajmującej się transferami międzynarodowymi i przekonaj się, że możesz przelać swoim bliskim za granicą określoną sumę bez ponoszenia dodatkowych kosztów i w bardzo krótkim czasie. Co więcej, nie musisz martwić się o to, że Twoje dane nie są bezpieczne – profesjonalne firmy trudniące się wykonywaniem przelewów zagranicznych gwarantują pełne bezpieczeństwo transakcji i poufność danych.

Dzięki tanim i szybkim przelewom międzynarodowym żadna nagła sytuacja nie zaskoczy Cię podczas wakacyjnych wycieczek. W prosty i łatwy sposób masz dostęp do swoich pieniędzy zawsze i wszędzie.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus