Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Konta » Wybór najlepszego konta bankowego - poradnik

Wybór najlepszego konta bankowego - poradnik

Wybór najlepszego konta bankowego - poradnik

Szukasz najlepszego konta bankowego dla siebie? Oto kilka cennych wskazówek, czym należy się kierować przy jego wyborze.

Podczas podejmowania decyzji o wyborze banku, w którym chcielibyśmy otworzyć nowe konto, większość z nas będzie skupiała swoja uwagę na kosztach związanych z prowadzeniem takiego konta. Jest to słuszne podejście do sprawy, a wcześniejsze, dokładne zapoznanie się z opłatami w danym banku, pozwoli uniknąć rozczarowań i wysokich kosztów.

Na te składa się kilka czynników:
- opłaty za wydanie i użytkowanie karty,
- prowizje przy wypłatach z bankomatów,
- prowizje za przelewy.

Przy wyborze konta powinniśmy zastanowić się, do czego konto będzie nam służyć. Jedni wybiorą konto w banku, który ma wiele stacjonarnych oddziałów, inni zaś konto bardziej mobilne, z którego mogą w każdej chwili i w każdym miejscu skorzystać. Dla osób chętniej korzystających z serwisów bankowości online, polecamy wypróbowanie wersji demo, a taką opcję oferuje coraz więcej banków w Polsce. Po co? Żeby móc przekonać się, czy dany serwis online jest  dla nas przejrzysty i przyjazny w obsłudze.

Banki co jakiś czas wprowadzają promocje dla nowych klientów, więc warto być z nimi na bieżąco, by wybrać jak najlepiej. Niektóre z nich oferują bezpłatne korzystanie z konta przy spełnieniu kilku wymagań, jak na przykład – kilku płatności w miesiącu metodą bezdotykową. Nowością na rynku jest możliwość przeniesienia istniejącego konta do innego banku, przy czym wszelkimi formalnościami zajmuje się za nas nowo wybrana placówka.

Na koncie rozliczeniowo–oszczędnościowym można też zarabiać. Niektóre banki oferują kilkuprocentowy zwrot wydatków za operacje wykonane za pomocą karty debetowej. Cashback, bo tak nazywa się ta usługa, dla osób aktywnie korzystających z konta może w skali roku sięgnąć nawet 1000 złotych. Zwykle jednak nie przekracza 3%, co i tak jest stosunkowo atrakcyjnym bonusem. Często możemy spotkać się też z jakimś atrakcyjnym upominkiem za samo otwarcie konta - takim jak aparat fotograficzny lub laptop. Pamiętajmy jednak, by jednorazowy prezent nie przysłonił nam rzeczywistej oferty, która zwiąże nas na dłuższy czas.


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus