Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Opcje binarne » Z jakim ryzykiem wiąże się handel opcjami binarnymi?

Z jakim ryzykiem wiąże się handel opcjami binarnymi?

Z jakim ryzykiem wiąże się handel opcjami binarnymi?

W rękach dobrego inwestora, opcje binarne mogą stać się narzędziem przynoszącym ogromne zyski. Równie łatwo możemy jednak stracić przez nie spore sumy. Z jakim ryzykiem wiąże się ten instrument?

Niestabilność rynków

Ceny aktywów, których dotyczą twoje opcje, mogą się dynamicznie zmieniać. Inwestując na rynkach o niskiej stabilności, powinieneś więc liczyć się z tym, że nawet, kiedy właściwie obstawisz, twoje zyski nie będą tak duże, jak się spodziewałeś.


Niespodziewane zmiany cen aktywów

Wybór pewnego rynku też nie zawsze jest gwarancją zysku – także na nich zdarzyć się mogą przecież spore wahania cen. O ile to możliwe, staraj się więc wybierać takie aktywa, których ceny łatwo przewidzieć.


Inwestujesz w waluty?

Musisz liczyć się ze sporym ryzykiem. W zależności od aktualnej sytuacji politycznej i ekonomicznej, ich kursy w niedługich nawet odstępach czasu mogą być naprawdę różne. Na pocieszenie warto jednak dodać, że na twoje zyski może to mieć także bardzo pozytywny wpływ.


Niewypłacalność operatora

Choć ta ewentualność nie jest zbyt prawdopodobna, każdy inwestor powinien liczyć się z tym, że operator platformy opcji binarnych ogłosi upadłość – a w takim przypadku wszystkie środki jego klientów przepadną.


Problemy techniczne

Przerwy w dostawie energii elektrycznej, awaria komputera lub problemy z dostępem do internetu – to wszystko może ci utrudnić dostęp do platformy handlu opcjami binarnymi. A jeśli stanie się to w momencie kluczowym dla wysokości twoich zysków?


Uważaj na cyberprzestępców!

Internetowi oszuści wykorzystują wszystkie okazje. Handlując opcjami zadbaj o to, by twój komputer i połączenie internetowe były odpowiednio zabezpieczone.


Błędna analiza

Choć dla każdego tradera powinno to być oczywiste, warto wspomnieć o ryzyku postawienia nietrafionej prognozy – tym bardziej, że wynosi ono dokładnie pięćdziesiąt procent!


TAGI: , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus