Tu jesteś: Oszczędzanie, kredyty, finanse - Do skarbonki » Pożyczki i kredyty » Złodzieje tożsamości - czy można wziąć kredyt na kradziony dowód?

Złodzieje tożsamości - czy można wziąć kredyt na kradziony dowód?

Złodzieje tożsamości - czy można wziąć kredyt na kradziony dowód?

Wyłudzenia finansowe z użyciem dowodu osobistego lub innego dowodu tożsamości to wcale nie science-fiction. Przeciwnie. To realne zagrożenie, które dzisiaj dotyczy całego mnóstwa osób. Nieświadomych osób.

Nieświadomych tego jak duże konsekwencje wiążą się z lekkomyślnością wobec przechowywania i pilnowania dokumentów tożsamości.

Wyłudzenia „na dowód”

Wiele osób, które zostały oszukane, ponosi przykre konsekwencje w postaci wielotysięcznych pożyczek. Z reguły jeszcze spłacają takie, które są pobierane w parabankach lub innych szemranych prywatnych firmach. Jak to się dzieje? Mnóstwo jest okoliczności, a jeden wspólny mianownik. Lekkomyślność. Na przykład pozostawienie dowodu bez opieki – w kawiarni, na siłowni, w restauracji i innych miejscach. Wystarczy chwila nieuwagi, a już ktoś „podprowadza” nasz dokument. A potem nagle budzimy się z ręką w nocniku, gdy dostajemy wezwanie do zapłaty od firmy, której nazwy kompletnie nie znamy. Czasem nie wystarczy nawet to, że szybko się zorientujemy.

Jeśli jednak – co wtedy?

Pierwsza i najważniejsza rzecz. Zastrzeżenie dowodu. Niezwłocznie udaj się na policję, by zgłosić kradzież dokumentu. Trzeba też zastrzec taki dowód w banku i w innych finansowych instytucjach. Krok po kroku znajdziesz procedury w internecie. Bezpieczeństwo w kontekście zapobiegania wyłudzeniom jest dzisiaj niezwykle istotnym aspektem. Dlatego też, wiele źródeł kładzie na to właśnie tak duży nacisk. A w konsekwencji, tej pozytywnej, wzrasta świadomość zagrożeń i będą spadać statystyki. Czy stać Cię na to, by zgubić dowód? Najlepiej, jeśli wcale nie będziesz musiał się o tym przekonywać na własnej skórze. I koncie oraz oszczędnościach.

Kreowanie świadomości zagrożeń to jedno, rozsądek i zapobieganie nieostrożnym zachowaniom to drugie. Potraktuj temat dosłownie. Dowód osobisty wymaga szczególnej ochrony. Pamiętaj o tym, zanim w konsekwencji przyjdzie Ci płacić za nowe gadżety, wyjazdy inne marzenia obcych, będących złodziejami osób.
 


TAGI: , , ,

  • O nas

    Witaj na stronie doskarbonki.pl! Jest to jeden z najlepszych serwisów internetowych poświęconych zagadnieniom efektywnego oszczędzania, zaciągania kredytów oraz szeroko rozumianej kwestii finansów. Portal doskarbonki.pl powstał z myślą o tym, aby informacyjnie wspomóc osoby poznające dopiero tajniki finansów w podejmowaniu odpowiednich decyzji, dzięki którym nie stracą one swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

  • Kategorie     

    Menu

comments powered by Disqus